Політика

Сибіга закликав росію не депортувати українців через Грузію

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до росії з пропозицією не депортувати українців до Грузії.

Сибіга закликав росію не депортувати українців через Грузію

Пропозиція міністра закордонних справ

19 липня 2025 року міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до росії з ініціативою не депортувати українських громадян до кордону з Грузією, а передавати їх безпосередньо на кордон з Україною. У своєму повідомленні в соціальних мережах він зазначив, що Україна готова прийняти цих людей, оскільки є відповідні ділянки кордону для цього.

"Ми передаємо цю пропозицію напряму, а також через міжнародні організації офіційними каналами", - написав Сибіга в X.

Ситуація з депортацією

Мова йде про українців, які відбули строки в тюрмах на окупованих росією територіях або яким рф заборонила в'їзд. Багато з них наразі утримуються на російсько-грузинському кордоні, оскільки влада Грузії вимагає від них український паспорт або спеціальний документ, що підтверджує особу, яких вони не мають.

Сибіга підкреслив, що росія використовує депортацію українських громадян через Грузію як інструмент тиску. З червня 2025 року росія суттєво збільшила кількість депортованих українців, здебільшого колишніх ув'язнених, до кордону з Грузією. Це призвело до того, що десятки людей, багато з яких не мають належних документів, застрягли в транзитній зоні.

Дії українських консулів

За словами міністра, українські консули активно працюють над тим, щоб надати цим людям документи та забезпечити їхній транзит до України через Молдову. "43 громадянина, включаючи колишнього політв'язня Андрія Коломійця, вже були евакуйовані цим шляхом. Однак інші досі перебувають у складних умовах на кордоні", - зазначив Сибіга.

Він також додав, що "немає жодної гарантії, що росія не збільшить кількість депортованих". Тому, щоб уникнути подальших ускладнень, міністр закликав росію публічно передавати цих українських громадян безпосередньо на кордон з Україною.

Висновок

Ця ініціатива міністра закордонних справ України є важливим кроком у захисті прав українських громадян, які опинилися в складних умовах через політичні обставини. Співпраця з міжнародними організаціями та сусідніми країнами, такими як Грузія та Молдова, може допомогти вирішити цю кризу.

Згідно з інформацією DW, українська сторона продовжує працювати над поверненням своїх громадян додому.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

0 хвилин

Обміни між Україною та росією: повернення 5757 українців

В Україні відбулися 65 обмінів, в результаті яких повернули 5757 громадян, зокрема 1378 дітей.

3 тижні

Грузія утримує українців на кордоні: нові вимоги та проблеми

На кордоні Грузії з росією утримують десятки українців, депортованих з рф. Ситуація ускладнюється новими вимогами до документів.

3 тижні, 4 дні

Перемовини в Стамбулі: обмін полоненими та повернення дітей

У Стамбулі завершилися перемовини між Україною та росією, де обговорили обмін полоненими та повернення дітей.

1 місяць, 3 тижні

Обмін військовополоненими: 307 українських захисників повернулися

24 травня Україна повернула 307 військовополонених з росії в рамках обміну. Президент Зеленський повідомив про продовження обміну.

1 місяць, 4 тижні

<