Спростування фейкових новин
Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак у середу, 21 травня, спростував інформацію про те, що російські війська нібито просунулись до адміністративного кордону Донецької і Дніпропетровської областей. У своєму дописі в Telegram він зазначив: "Це - фейк! І ця 'новина', і фото, яке нібито її ілюструє, не відповідають дійсності. Вони навмисно опубліковані ворогом, аби залякати мешканців нашого регіону, посіяти паніку та дестабілізувати ситуацію".
Реакція Збройних сил України
Як повідомляє "Суспільне", інформацію про просування військ рф до кордонів Дніпропетровщини спростовують і джерела у Збройних силах України. Зокрема, йдеться про твердження російських так званих "воєнкорів", які почали оприлюднювати фото, на якому видно пікап у колючому дроті та військових з російськими прапорами, стверджуючи, що воно було зроблене на адмінкордоні Дніпропетровської області.
Аналіз фото
За даними аналітичного проєкту DeepState, фото, яким російські "воєнкори" ілюструють інформацію про нібито просування до Дніпропетровщини в районі села Новомиколаївка, насправді зроблене в іншому місці. За їхніми даними, пікап, зображений на ньому, належить українським бійцям і застряг у колючому дроті. Це підтверджує, що інформація, поширена російськими джерелами, є неправдивою.
Висновок
Ситуація на фронті залишається напруженою, але важливо не піддаватися паніці та перевіряти інформацію з надійних джерел. Влада закликає мешканців Дніпропетровщини залишатися спокійними та не вірити фейкам, які можуть дестабілізувати ситуацію в регіоні. За даними DW, важливо зберігати інформаційну гігієну в умовах війни.