Санкції проти російських шпигунів
Велика Британія оголосила про запровадження санкцій проти ряду російських шпигунів, які, за словами Міністерства закордонних справ, проводили "тривалу кампанію зловмисної кібердіяльності". Зокрема, під санкції потрапили три військові розвідувальні підрозділи ГРУ та 18 офіцерів, які, як стверджується, "поширювали хаос і безлад за наказом президента росії володимира путіна".
Підтримка України
Глава Міністерства закордонних справ Великої Британії Девід Леммі пов'язав ці дії з продовженням підтримки України, зазначивши, що шпигуни ГРУ "ведуть кампанію дестабілізації Європи". Ці санкції стали частиною більш широких заходів, які включають "найсильніші санкції" з боку Європейського Союзу, які, за словами президента України Володимира Зеленського, є "необхідними та своєчасними".
Нові заходи ЄС
Останні заходи ЄС, оголошені в п'ятницю, включали заборону на транзакції, пов'язані з газопроводом "Північний потік", а також зниження цінового ліміту на російську нафту. Велика Британія приєдналася до цих дій, зокрема, міністр фінансів Рейчел Рівз зазначила, що Європа "посилює тиск на військову скарбницю Кремля".
Реакція росії
У відповідь на ці санкції, колишній президент росії Дмитро Медведєв, близький соратник путіна, заявив, що економіка його країни витримає тиск санкцій, а москва продовжить завдавати ударів по Україні "з наростаючою силою". Ці санкції стали вже 18-им раундом заходів, запроваджених з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році.
Мета санкцій
Основною метою цих заходів є підрив фінансових можливостей москви для ведення війни в Україні. Хоча західні санкції поки що не досягли успіху в цьому, росія збільшила експорт нафти до Китаю та Індії, а також використовує так званий "тіньовий флот" нафтових танкерів по всьому світу.
Цілі кібератак
Велика Британія також зазначила, що один з розвідувальних підрозділів, який потрапив під санкції, - це підрозділ 26165, який брав участь у атаках на Маріуполь, зокрема, в ударі по театру в українському місті, внаслідок якого загинули сотні цивільних. Крім того, санкції були накладені на розвідників, які встановили шпигунське програмне забезпечення на телефоні Юлії Скрипаль, яка разом із батьком стала жертвою підозрюваних російських агентів у Солсбері.
Заклик до дій
"Кремль не повинен сумніватися: ми бачимо, що вони намагаються зробити в тіні, і ми не потерпимо цього", - заявив Леммі. "Гібридні загрози та агресія путіна ніколи не зламають нашу рішучість". BBC звернулася до російського посольства за коментарем.
Подальші дії
Лідери Європи також сподіваються на те, що США посилять тиск на росію. Раніше цього тижня Дональд Трамп погрожував росії суворими тарифами, якщо мирна угода не буде досягнута протягом 50 днів. Міністерство закордонних справ також оголосило про санкції проти трьох лідерів "Африканської ініціативи", соціальної медіа кампанії, яку, за його словами, заснувала, фінансувала та використовувала росія для проведення дезінформаційних операцій в Західній Африці.
росія раніше заперечувала будь-яку участь у спробах втручання в демократичні системи країн або в спробах саботувати їх економіки.
За даними BBC, ці нові санкції є частиною зусиль міжнародної спільноти, спрямованих на підтримку України та протидію агресії росії.