Політика

Саміт ЄС та Китаю у Пекіні: обговорення торговельних відносин

Лідери ЄС та Китаю зустрінуться у Пекіні для обговорення торговельних відносин та геополітичних викликів, зокрема війни в Україні.

Саміт ЄС та Китаю у Пекіні: обговорення торговельних відносин

Лідери ЄС та Китаю зустрінуться у Пекіні

За даними DW, Лідери Європейського Союзу та Китаю цього тижня проведуть спільний саміт у Пекіні. Цю інформацію у понеділок, 21 липня, підтвердив речник міністерства закордонних справ Китаю, пише AFP. Очікується, що до Пекіна в четвер, 24 липня, прибудуть президент Європейської ради Антоніу Кошта та очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Теми для обговорення

Лідери зустрінуться з лідером КНР Сі Цзіньпіном, щоб обговорити відносини блоку та Китаю, а також геополітичні виклики, зокрема війну росії проти України. З прем'єром КНР Лі Цяном Кошта та фон дер Ляєн обговорять торговельно-економічні аспекти відносин.

Як зазначає AFP, саміт відбудеться на тлі напружених економічних і геополітичних відносин сторін. Йдеться, зокрема, про суперечки через торгівлю та війну росії проти України. Сторони критикують одна одну за те, що кожна з них вважає порушенням принципу справедливої торгівлі.

Проблеми торговельного балансу

Раніше фон дер Ляєн заявила, що ЄС прагнутиме вирішити питання щодо величезного дефіциту торговельного балансу з Китаєм, який минулого року становив 357 мільярдів доларів. За її словами, Брюссель також вимагатиме від Китаю полегшення доступу європейських компаній до ринку.

Пекін, зі свого боку, заявив, що ЄС повинен змінити свій менталітет та "належним чином врегулювати розбіжності та тертя".

Санкції та їх наслідки

18 липня ЄС затвердив 18-й пакет санкцій щодо росії. Під обмеження за співпрацю з москвою потрапили зокрема деякі китайські фінансові установи і кілька компаній. Міністерство торгівлі КНР розкритикувало цей крок, заявивши, що він "мав серйозний негативний вплив на економічні та торговельні відносини між Китаєм та ЄС".

Раніше, у жовтні 2024 року, Єврокомісія на п'ять років запровадила компенсаційне мито на імпорт акумуляторних електромобілів з Китаю. Після цього Пекін оголосив про антидемпінгові заходи щодо брендів з ЄС.

Цей саміт стане важливим етапом у розвитку відносин між ЄС та Китаєм, оскільки обидві сторони намагаються знайти спільну мову в умовах глобальних викликів.

Нове

Судді США відхилили кандидатуру Аліні Хаббі на пост прокурора

Судді США вирішили не підтверджувати кандидатуру Аліні Хабби на посаду прокурора Нью-Джерсі через її недостатню кваліфікацію.

1 година, 27 хвилин

Зустріч Лаврова та Ван Ї: обговорення глобальних викликів

Міністри закордонних справ Китаю та росії провели зустріч у Пекіні, обговоривши важливі міжнародні питання.

1 тиждень, 1 день

путін відвідає Китай для зустрічі з Сі Цзіньпіном

Президент росії володимир путін планує візит до Китаю на саміт ШОС 31 серпня-1 вересня, де зустрінеться з Сі Цзіньпіном.

1 місяць

США та Китай досягли угоди щодо зниження торгових напружень

США та Китай погодилися на принципову угоду для зниження торгових напружень між двома найбільшими економіками світу.

1 місяць, 1 тиждень

Китай і США: можливі переговори щодо тарифів

Китай розглядає можливість переговорів з США щодо тарифів, що може вплинути на глобальну економіку.

2 місяці, 2 тижні

<