Політика

Рубіо та лавров обговорили військові операції та мирний процес

Державний секретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з сергієм лавровим, обговоривши військові операції та подальші кроки в мирному процесі.

Рубіо та лавров обговорили військові операції та мирний процес

Розмова між США та Росією

15 березня 2025 року державний секретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Як повідомили у зовнішньополітичному відомстві США, під час розмови Рубіо поінформував Лаврова про військові операції стримування проти підтримуваних Іраном хуситів. Він наголосив, що продовження нападів хуситів на американські військові та комерційні судна в Червоному морі не буде толеруватися.

Наступні кроки в мирному процесі

За словами речниці Держдепу США Теммі Брюс, Рубіо і Лавров також обговорили подальші кроки після нещодавніх зустрічей у Саудівській Аравії. Вони домовилися продовжувати працювати над відновленням комунікації між США і Росією. Це свідчить про намір обох сторін знайти спільну мову в умовах зростаючої напруженості.

Позиція Росії

У свою чергу, Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що Лавров під час розмови наголосив на необхідності негайного припинення застосування сили під час операції проти хуситів. Він також підкреслив важливість політичного діалогу для знаходження рішення, яке виключає подальше кровопролиття.

Контекст переговорів

13 березня у Москві перебував спецпосланець Стів Віткофф, який зустрічався з президентом РФ Володимиром Путіним для обговорення пропозиції 30-денного режиму припинення вогню в Україні. За словами речника Кремля Дмитра Пєскова, Путін передав через Віткоффа "інформацію та додаткові сигнали" главі Білого дому.

Сподівання на мир

14 березня Дональд Трамп, за результатами розмови у Кремлі, заявив, що "є дуже хороші шанси" на завершення війни. Однак після висунення Москвою низки умов щодо перемир'я, лідер України Володимир Зеленський зазначив, що якщо Росія не погодиться на припинення вогню, то відкине не лише пропозицію України, а й пропозицію США та Дональда Трампа, на яку погодився Київ.

Ці події свідчать про складну ситуацію в регіоні та необхідність продовження дипломатичних зусиль для досягнення миру.

За даними DW.