Безпека

російський ракетний удар у Сумах: загибель шести військових

У Сумській області України внаслідок російського ракетного удару загинуло шість військових, ще понад десять отримали поранення.

російський ракетний удар у Сумах: загибель шести військових

Трагічний ракетний удар у Сумах

російський ракетний удар по навчальному табору в Сумській області України призвів до загибелі шести військовослужбовців та поранення більше десяти інших, повідомила Національна гвардія України. За даними російського Міністерства оборони, було опубліковано відео, яке нібито демонструє атаку ракети "Іскандер" на навчальний табір, а державна інформаційна агенція ТАСС стверджує, що загинуло до 70 осіб.

Сумська область неодноразово піддавалася обстрілам, і Україна розпочала тривалу окупацію частини сусідньої Курської області росії з цією метою. Українське військове командування зазначило, що метою наступу було створення буферної зони для захисту Сум, проте деякі військові висловили занепокоєння щодо масштабів втрат.

Візит путіна до Курська

Окремо, Кремль повідомив, що президент володимир путін відвідав чиновників у Курську напередодні, що стало його першим візитом до регіону після того, як українські сили були витіснені. Він зустрівся з волонтерами та виконуючим обов'язки місцевого губернатора Олександром Хінштейном, а також відвідав сусідню атомну електростанцію, про що повідомили державні ЗМІ.

Національна гвардія України підтвердила, що ракетний удар стався під час навчань на стрільбищі. Командувача підрозділу було відсторонено, а також розпочато офіційне розслідування. Невірогідне російське військове відео показало десятки військових, які йдуть по стежці поблизу лісистої місцевості, після чого стався вибух і піднявся великий стовп диму.

Військові дії та стратегічні наслідки

Дослідження, проведене командою BBC Verify, показало, що навчальний табір був атакований на крайньому півночі Сумської області, на деякій відстані на південь від російського кордону. Ця атака стала серйозним ударом для українських військових, і Національна гвардія зазначила, що раніше розробила "алгоритм дій" та накази для реагування на загрозу повітряних ударів.

Генеральний штаб України повідомив, що цього тижня вдалося зірвати спробу росії встановити "зону безпеки" в Сумській області, стверджуючи, що операція в Курську має "стратегічне значення", змушуючи росію відволікати свої "найбільш здатні підрозділи" для боротьби з наступом. Кремль також направив тисячі північнокорейських солдатів до регіону в спробі повернути контроль над територією.

Проте минулого тижня командир батальйону Олександр Ширшин критикував "моральні завдання", поставлені військовим керівництвом, а також необґрунтовані втрати. росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року і з тих пір анексувала чотири східні регіони української суверенної території, включаючи великі території, які залишаються під контролем України.

Перспективи мирних переговорів

Операція України в Курську не змогла зупинити просування росії в захопленні нових територій на сході, хоча її просування вздовж лінії фронту було дуже повільним. Українські сили на східних флангах повідомили, що росія здійснила 14 атак за ніч у напрямку Дружби, Петрівки та Торецка. Один з українських солдатів поблизу східного міста Покровськ розповів, що російські війська також здійснили значний натиск там, намагаючись захопити важливу дорогу, що використовується як лінія постачання.

Сподівання на швидке припинення вогню в війні зникають, незважаючи на низькорівневі переговори між Україною та росією в Стамбулі минулої п’ятниці. Хоча президент США Дональд Трамп запропонував, щоб Ватикан міг посередничати в подальших переговорах, Ватикан заявив, що ідея проведення або навіть посередництва в переговорах є більше надією, ніж конкретним планом. Державний секретар США Марко Рубіо висловив сподівання, що росія представить свої "широкі умови, які дозволять нам рухатися до припинення вогню", проте президент України Володимир Зеленський зазначив, що росія лише "намагається виграти час, щоб продовжити свою війну та окупацію".

Згідно з інформацією BBC.