Політика

росія висунула жорсткі вимоги Україні на переговорах у Стамбулі

На переговорах у Стамбулі росія висунула Україні жорсткі вимоги для припинення вогню. Серед них – визнання анексії Криму та відмова від репарацій.

росія висунула жорсткі вимоги Україні на переговорах у Стамбулі

Жорсткі вимоги росії на переговорах у Стамбулі

За даними Forbes, 16 травня 2025 року в Стамбулі відбулася закрита зустріч між представниками України та росії, на якій російська сторона висунула низку жорстких вимог. Ці вимоги, за словами москви, є передумовою для припинення вогню та початку мирного процесу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, обізнані з деталями переговорів.

Основні вимоги росії

москва наполягає на закріпленні нейтрального статусу України в конституції, що передбачає повну відсутність іноземних військ, військових баз чи зброї масового ураження на її території. Окрім того, росія вимагає офіційної відмови України від будь-яких вимог щодо репарацій за завдані війною збитки.

Крім того, російська сторона вимагає визнання анексії Криму, а також Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей як частини російської Федерації, незважаючи на те, що російські війська не мають повного контролю над цими регіонами.

Умови для припинення бойових дій

Президент рф володимир путін погодиться на припинення бойових дій лише після виконання ключової вимоги: виведення українських збройних сил із чотирьох згаданих областей та передачі цих територій під повний контроль росії. Кремль також наполягає на тому, щоб міжнародна спільнота офіційно визнала ці п’ять регіонів, включаючи Крим, частиною російської Федерації.

Переговори в контексті

Ця зустріч стала першою прямою переговорною сесією між Україною та росією за понад три роки. російська сторона наполягала на виключенні представників США з переговорного процесу та висунула низку умов, які Україна заздалегідь вважала неприйнятними. Керівник російської делегації Володимир Мединський під час зустрічі заявив, що росія готова вести війну проти України "безкінечно" і пригрозив розширенням агресії на Сумську та Харківську області. "Ми воювали зі Швецією 21 рік. Скільки ви готові воювати?" – звернувся він до української делегації.

Реакція України

Після завершення переговорів речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі журналістам зазначив, що російська сторона висунула низку вимог, які Україна вважає неприйнятними. Водночас він утримався від розкриття деталей цих вимог, підкресливши, що позиція України залишається незмінною.