Безпека

роботизований комплекс «Лють» на озброєнні ЗСУ: нові можливості

Міністерство оборони України затвердило використання нового роботизованого комплексу «Лють» для підрозділів Сил оборони.

роботизований комплекс «Лють» на озброєнні ЗСУ: нові можливості

Новий роботизований комплекс «Лють»

18 березня Міністерство оборони України офіційно затвердило використання вітчизняного наземного роботизованого комплексу «Лють» у підрозділах Сил оборони. Цей комплекс призначений для виконання різноманітних завдань у складних умовах, зокрема для спостереження та вогневої підтримки військ.

Робот «Лють» пройшов випробування в реальних бойових умовах і оснащений кулеметом калібру 7,62 мм, а також додатковими пристроями, що дозволяють виявляти та знищувати цілі як вдень, так і вночі. Комплекс має компактні розміри, що дозволяє йому вміщатися в кузов пікапа, а також працює на тихому електродвигуні з акумулятором, що забезпечує тривалу автономність.

Технічні характеристики та переваги

Завдяки високому кліренсу, робот стабільно долає складний рельєф, а його конструкція витримує широкий діапазон температур. Керування «Люттю» здійснюється оператором із безпечного укриття, що мінімізує ризики для особового складу. Основна мета таких роботів – підсилити підрозділи та замінити бійців на найризикованіших позиціях.

Контекст розвитку оборонної промисловості

Цей крок є частиною ширшої стратегії Міністерства оборони України, яке в серпні минулого року також схвалило перший інженерний наземний роботизований комплекс для боротьби з пожежами. Він розроблений для роботи в екстремальних умовах, зокрема на територіях із нерозірваними боєприпасами.

Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін зазначив, що станом на 13 квітня державний бюджет покриває лише третину можливостей українських виробників. У 2024 році на закупівлю озброєння виділено $6 млрд, хоча реальна потреба становить $20 млрд. Українські компанії вже випускають дрони, артилерійські системи, бронетехніку та майже налагодили виробництво 155-мм снарядів за стандартами НАТО. Цього року оборонна промисловість країни може наростити виробництво в п’ять разів.

Детальніше про новий комплекс «Лють» та його можливості можна дізнатися за посиланням Forbes.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

24 хвилини

Міноборони України прийняло безпілотник Protector на озброєння

Міністерство оборони України затвердило безпілотний комплекс Protector для ЗСУ, що забезпечить нові можливості для військових.

3 тижні, 5 днів

Мобільний вогнеметний комплекс KRAMPUS прийнято на озброєння

Міністерство оборони України впровадило новий мобільний вогнеметний комплекс KRAMPUS для Збройних сил.

2 місяці

Міноборони України дозволило 120 нових зразків озброєння

Міністерство оборони України кодифікувало понад 120 нових зразків озброєння, з яких 85% – українського виробництва.

2 місяці, 3 тижні

Міноборони уклало контракти на 130 млрд грн з українськими виробниками

У 2025 році Міністерство оборони України підписало контракти на майже 130 млрд грн з 12 виробниками озброєння в рамках ініціативи «Зброя Перемоги».

3 місяці, 3 тижні

<