Безпека

Rheinmetall відкриває завод для виробництва частин F-35

Німецький концерн Rheinmetall завершив будівництво заводу для виготовлення частин фюзеляжу винищувачів F-35 у Веце.

Rheinmetall відкриває завод для виробництва частин F-35

Завершення будівництва заводу

Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив про завершення будівництва нового заводу, на якому вироблятимуться частини фюзеляжу для винищувачів F-35. Цю інформацію 1 липня 2025 року підтвердив генеральний директор компанії Армін Папперґер. Завод розташований у місті Веце, що в федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія.

Вартість та обсяги виробництва

Вартість будівництва нового заводу склала близько 200 мільйонів євро. Виробництво запчастин до літаків планується розпочати вже найближчим часом, можливо, навіть "вже завтра", як зазначив Папперґер. У звичайному режимі на заводі щороку планується виробляти 30 центральних частин фюзеляжу для F-35, вага кожної з яких становитиме близько двох тонн. За необхідності, обсяги виробництва можуть бути збільшені за рахунок додаткових змін.

"Ми хочемо щороку виробляти тут, у Веце, до 36 таких центральних частин для найбільш універсального і найпотужнішого винищувача у світі", - підкреслив генеральний директор Rheinmetall.

Плани на майбутнє

Першу запчастину планується виготовити до осені 2026 року. Виготовлені частини будуть постачатися до США, де винищувачі F-35 будуть збиратися з усіма іншими компонентами. Rheinmetall виступає постачальником для американської компанії Northrop Grumman, яка раніше самостійно виробляла центральну частину фюзеляжу F-35, що складається з близько 300 тисяч окремих деталей.

Значення F-35

F-35, розроблений американською компанією Lockheed Martin, вважається найсучаснішим винищувачем у світі. Німеччина вже замовила 35 таких літаків, які мають замінити застарілі літаки Tornado. Це свідчить про зростаючу роль Німеччини в сучасній військовій авіації та її зобов'язання щодо підвищення обороноздатності.

Згідно з інформацією DW, новий завод стане важливим етапом у розвитку оборонної промисловості Німеччини та її співпраці з США у сфері військових технологій.

Нове

Зустріч України і росії у Стамбулі: обміни полоненими тривають

У Стамбулі відбулася зустріч делегацій України та росії, де обговорили обміни полоненими, але не досягли прогресу у питанні припинення вогню.

33 хвилини

Спільне підприємство Rheinmetall, KNDS і Thales для нових танків

Німецькі виробники озброєнь об'єднуються для створення нового бойового танка. Спільне підприємство отримало схвалення антимонопольного відомства.

3 місяці, 2 тижні

Зміни на ринку праці Німеччини: попит на фахівців зростає

Німецька промисловість переживає кардинальні зміни: втрачаючи робочі місця, автомобільні компанії поступаються місцем виробникам озброєнь, які активно шукають нових працівників.

3 місяці, 3 тижні

Rheinmetall готовий підтримати миротворчу місію в Україні

Німецький концерн Rheinmetall висловив готовність до участі в міжнародній миротворчій місії в Україні після закінчення війни.

4 місяці, 1 тиждень

Німеччина обговорює ризики співпраці з США у військовій авіації

У Німеччині тривають дискусії щодо ризиків співпраці з США у військовій авіації на фоні можливого відключення F-35.

4 місяці, 2 тижні

<