Найвищий рівень жертв серед цивільного населення
У червні 2025 року в Україні було зафіксовано найвищу за останні три роки кількість жертв серед цивільного населення: 232 людини загинули, ще 1343 - зазнали поранень. Ці дані оприлюднені у доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), яка була представлена 10 липня.
Зростання атак з боку росії
Згідно з доповіддю, росія в червні здійснила вдесятеро більше ракетних ударів та атак із застосуванням баражувальних боєприпасів, ніж у аналогічний період рік тому. Наявність жертв або постраждалих серед цивільних була зафіксована щонайменше у 16 областях України та в Києві, причому 98 відсотків випадків сталися на підконтрольній Україні території.
Основними чинниками такої статистики стали ракетні та дронові удари по містах, зокрема по Дніпру, Києву та Харкову, а також удари безпілотниками в прифронтових районах, особливо в Херсонській та Донецькій областях.
Висловлення голови ММПЛУ
"Цивільне населення по всій Україні стикається з рівнем страждань, якого ми не бачили понад три роки", - заявила голова ММПЛУ Даніель Белль. Вона також зазначила, що збільшення кількості ракетних ударів дальнього радіусу дії та атак безпілотників призвело до ще більшої кількості смертей і шкоди цивільному населенню у далеких від лінії фронту районах.
Загальна тенденція до погіршення
Статистика червня підтверджує загальну тенденцію до погіршення ситуації в Україні. За перше півріччя 2025 року було зафіксовано 6754 жертви серед цивільних, що на 54 відсотки більше порівняно з аналогічним періодом у 2024 році, коли було задокументовано 4381 жертву серед цивільних. Загалом за останні шість місяців кількість загиблих серед цивільного населення в Україні зросла на 17 відсотків, а поранених - на 64 відсотки.
Вплив на повсякденне життя
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року ММПЛУ задокументувала щонайменше 13580 загиблих цивільних, зокрема 716 дітей, і 34115 поранених, серед яких 2173 дитини. "У багатьох регіонах щоденне життя зводиться до постійного пошуку укриття", - зазначила Даніель Белль. "Під час масованих обстрілів люди годинами залишаються в укриттях, а коли виходять, часто бачать, що їхні домівки чи робочі місця були пошкоджені або повністю зруйновані".
Ця ситуація підкреслює серйозність гуманітарної кризи в Україні, яка триває вже понад три роки, і потребу в міжнародній підтримці для захисту цивільного населення.
За даними DW.