У Сполучених Штатах рейтинг громадського схвалення президента Дональда Трампа знизився до найнижчого рівня з моменту його повернення до Білого дому – 42%. Це свідчить про зростаючу настороженість американців щодо його зусиль з розширення влади, згідно з опитуванням, проведеним компанією Reuters/Ipsos, яке завершилося 21 квітня.
Ключові факти
Близько 42% респондентів схвалили діяльність Трампа на посаді президента, що є зниженням з 43% в опитуванні, проведеному три тижні тому, і 47% у перші години після його інавгурації 20 січня. Три чверті респондентів вважають, що Трампу не слід балотуватися на третій термін, хоча Конституція США забороняє йому це робити. Серед республіканців 53% також висловилися проти його повторної кандидатури.
Політичні наслідки
Початок президентського терміну Трампа вразив його політичних опонентів, оскільки він підписав десятки указів, які розширюють його вплив на урядові департаменти та приватні установи. Хоча рейтинг схвалення Трампа залишається вищим за рейтинги, що спостерігалися під час президентства його попередника-демократа, результати опитування свідчать про те, що багато американців незадоволені його діями, зокрема щодо університетів, які він вважає занадто ліберальними, та призначенням себе на посаду голови ради директорів Центра Кеннеді.
Громадська думка
Близько 83% з 4306 респондентів заявили, що президент США повинен підкорятися рішенням федерального суду, навіть якщо він цього не хоче. Опитування показало, що американці, які не схвалюють діяльність Трампа, чисельно перевершують тих, хто схвалює, по кожному з питань, від інфляції та імміграції до оподаткування та верховенства закону. Наприклад, по імміграції, його найсильнішій сфері підтримки, 45% респондентів схвалили діяльність Трампа, але 46% не схвалили.
Втрата авторитету
Близько 59% респондентів, включаючи третину республіканців, вважають, що Америка втрачає авторитет на світовій арені. Трамп раніше звинувачував президента України Володимира Зеленського в тому, що він «диктатор без виборів», а його рейтинг, за даними Київського міжнародного інституту соціології, зросла до 67% довіри серед українців.
Трамп, який прагне, щоб його запам'ятали як миротворця, неодноразово заявляв про бажання покласти край «кровопролиттю» в Україні, яке його адміністрація називає «проксі-війною» між Сполученими Штатами та росією. 14 квітня Трамп звинуватив Зеленського та свого попередника Джо Байдена у розв'язанні війни, додавши, що конфлікт в Україні став наслідком «некомпетентності» трьох лідерів, включаючи президента рф володимира путіна.
Згідно з інформацією Forbes, ці результати свідчать про зростаючу тривогу американців щодо політики Трампа та його можливого третього терміна.