Економіка

Raiffeisen Bank призупинив продаж російського підрозділу

Raiffeisen Bank International зупинив спроби продати свій російський підрозділ через потепління відносин між США та росією.

Raiffeisen Bank призупинив продаж російського підрозділу

Raiffeisen Bank International призупинив продаж

Австрійський Raiffeisen Bank International, найбільший західний банк, що досі працює в росії, призупинив спроби продати свій російський підрозділ, пише Financial Times із посиланням на джерела. Рішення пов’язане з політичним потеплінням між Вашингтоном і москвою, кажуть співрозмовники видання.

Причини призупинення продажу

У лютому 2025 року банк згорнув підготовку до продажу через відновлення діалогу між США і рф. Один із співрозмовників зазначив, що Raiffeisen хоче оцінити ситуацію і зрозуміти, чи зміниться позиція США. Ще одне джерело повідомило, що серйозні спроби продажу «припинені», але ситуація може змінитися.

Офіційно в банку заявили, що процес продажу триває, однак здійснення угоди наразі унеможливлює судовий спір. «Акції Raiffeisen у російському банку заблоковані, тому угода неможлива», – заявив RBI.

Відновлення економічної співпраці

Тим часом США, які раніше попереджали банк про ризик обмеження доступу до американської фінансової системи через роботу в росії, почали виявляти інтерес до відновлення економічної співпраці з москвою. Спецпредставник президента США Стів Віткофф після третьої зустрічі з путіним цього року заявив, що обговорюються «дуже привабливі комерційні можливості».

Контекст ситуації

Після вторгнення росії в Україну у 2022 році Raiffeisen зазнав тиску з боку регуляторів ЄС та США з вимогою вийти з російського ринку. Проте у вересні 2024 року російський суд заморозив акції дочірньої компанії банку, а в січні 2025-го зобов’язав Raiffeisen виплатити €2 млрд компенсації. Банк заявив, що це заблокувало можливість передачі активів.

Попри три роки війни, банк продовжив роботу в росії. Минулого року ЄЦБ закликав Raiffeisen та інші європейські банки прискорити вихід із ринку, якщо продаж неможливий. Після цього Raiffeisen скоротив кредитування і припинив залучення нових клієнтів, однак зберіг більший бізнес, ніж конкуренти.

Судові процеси вплинули на фінансові показники RBI: у четвертому кварталі 2024 року Raiffeisen зазнав чистого збитку в $926 млн – першого квартального збитку за дев’ять років. Апеляцію призначено на 24 квітня 2025-го.

Згідно з інформацією Forbes, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки банку будуть залежати від розвитку політичних відносин між США та росією.