Позиція Кремля щодо пропозиції України
21 квітня 2025 року, президент росії володимир путін заявив, що москва "проаналізує" пропозицію України про припинення авіаударів по цивільній інфраструктурі. Однак він також звинуватив Київ у використанні таких об’єктів у військових цілях. "Із цим потрібно розібратися, це все предмет для такого ретельного дослідження, можливо, і в двосторонньому порядку (з Україною - Ред.)", - зазначив путін під час прес-конференції, передає російська агенція "Інтерфакс".
Удар по Сумах
путін навів приклад нещодавнього удару Збройних сил росії по Сумах, стверджуючи, що він був спрямований на будівлю конгрес-холу, де нібито нагороджували українських військових, які служили в Курській області рф. Нагадаємо, що внаслідок цього удару, що стався 13 квітня, загинули 35 людей, проте інформації про жертви серед військових не надходило.
Великоднє перемир'я
19 квітня путін оголосив 30-годинне припинення вогню з нагоди Великодня. Проте українська сторона одразу ж заявила про порушення росіянами своєї пропозиції, зокрема, зафіксовано артилерійські удари та атаки FPV-дронів. москва також повідомляла про нібито атаки українських військових. Проте в неділю в Україні не було зафіксовано повітряних тривог.
Пропозиція Зеленського
Президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію, зазначивши, що це формат тиші, "яка досягнута і яку найлегше продовжити". Він запропонував російській стороні відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження.
Міжнародна реакція
США також висловили бажання щодо продовження "великоднього перемир'я", що свідчить про міжнародну підтримку мирних ініціатив в регіоні.
Таким чином, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки обох сторін можуть суттєво вплинути на розвиток конфлікту в Україні.
Згідно з інформацією DW, події розвиваються швидко, і світова спільнота уважно стежить за ситуацією.