Політика

Протести в Туреччині: понад тисячу затриманих після арешту Імамоглу

У Туреччині тривають масові протести після арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу. Правоохоронці затримали вже 1133 особи, серед яких дев'ять журналістів.

Протести в Туреччині: понад тисячу затриманих після арешту Імамоглу

Масові протести в Туреччині

Від початку масових протестів у Туреччині, які спалахнули після ув'язнення мера Стамбула Екрема Імамоглу, турецькі правоохоронці затримали вже 1133 особи по всій країні. Цю інформацію оприлюднив міністр внутрішніх справ Туреччини Алі Єрлікая 24 березня. За його словами, під час заворушень травми отримали 123 співробітники поліції. Міністр запевнив, що уряд Туреччини не допустить "терору на вулицях", як повідомляє агенція Reuters.

Затримання журналістів

Серед затриманих виявилися дев'ять репортерів, які висвітлювали нічні протести в кількох містах. Причини арештів медійників залишаються незрозумілими. Також затримали фотографа інформаційного агентства AFP, про що повідомила турецька журналістська профспілка у своєму дописі на платформі X.

Реакція міжнародної спільноти

Речник Міністерства закордонних справ Німеччини висловив занепокоєння стосовно подій у Туреччині. Турецький посол був запрошений у міністерство закордонних справ ФРН для переговорів. "Ми з великим занепокоєнням спостерігаємо за розвитком подій у Туреччині," - зазначив речник уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт. Він також підкреслив, що останні події є недоброю ознакою для демократії в Туреччині.

Протести проти арешту Імамоглу

Нині Туреччиною прокочується хвиля найбільших вуличних протестів за останні десять років, які викликані затриманням Імамоглу, котрого вважають головним політичним суперником президента Реджепа Таїпа Ердогана. Попри заборону на зібрання в багатьох містах, у ніч на понеділок, п'яту ніч поспіль, тривали переважно мирні антиурядові демонстрації, в яких взяли участь сотні тисяч людей.

Політичні наслідки

Нагадаємо, що напередодні суд заарештував Імамоглу та відправив його до досудового ув'язнення в одну з в'язниць у передмісті Стамбула. Його також відсторонили від посади. Головна опозиційна партія Туреччини, представником якої є Імамоглу - Народно-республіканська партія (НРП) - закликала до протестів проти рішення суду, яке вважає політичним і недемократичним. Незважаючи на ув'язнення, Імамоглу було висунуто кандидатом у президенти Туреччини під час праймеріз НРП. У підтримку ув’язненого мера Стамбула висловилися близько 13 мільйонів осіб.

Ці події свідчать про зростаючу напругу в країні та виклики, з якими стикається турецька демократія, що потребує уваги з боку міжнародної спільноти.

За даними DW.