Політика

Протести в Стамбулі: тисячі арештів на День праці

У Стамбулі відбулися масові арешти під час протестів на День праці, зокрема затримано понад 380 осіб.

Протести в Стамбулі: тисячі арештів на День праці

Протести на День праці в Стамбулі

У Стамбулі, найбільшому місті Туреччини, відбулися масові арешти під час протестів, присвячених Міжнародному дню праці. За даними місцевих ЗМІ, понад 50,000 поліцейських було розгорнуто в місті, щоб запобігти протестам, які були заборонені на площі Таксім з 2013 року.

Ситуація на площі Таксім

Площа Таксім, яка є серцем Стамбула, була під жорстким контролем, з поліцією та металевими бар'єрами на всіх під'їздах. Влада намагалася запобігти будь-яким великим протестам, і, судячи з усього, цього року вони були особливо рішучими. Зазначається, що площа, яка зазвичай переповнена людьми, виглядала безлюдною, а ресторани та магазини були закриті.

Арешти та затримання

Згідно з інформацією, в середу було затримано 100 осіб за підозрою в плануванні протестів на площі. Влада Стамбула повідомила, що 382 особи були арештовані за "незаконні демонстрації". Студент на ім'я Мурат розповів, що вулиці були "заблоковані, як у стані надзвичайного стану". "Нас не пускали на площі... Нас забирали з вулиць маленькими групами під тиском. Це не вперше, і, напевно, не востаннє," - сказав він.

Реакція Amnesty International

Правозахисна організація Amnesty International закликала Туреччину скасувати заборону на демонстрації на площі Таксім. За словами Діношики Діссанаяке, спеціалістки Amnesty з Європи, ці обмеження "базуються на абсолютно безпідставних причинах безпеки та громадського порядку". Організація закликала чиновників поважати право на протест і "не застосовувати силу проти мирних протестувальників".

Політичний контекст

Протести в Стамбулі спалахнули після арешту мера міста Екрема Імамоглу, який є основним опозиційним кандидатом на президентських виборах 2028 року. Імамоглу, який обіймає посаду мера з 2019 року, вважається єдиним політиком, здатним кинути виклик президенту Реджепу Тайіпу Ердогану, який перебуває при владі вже понад 20 років. Ердоган не зможе балотуватися на новий термін після 2028 року, якщо не змінить конституцію Туреччини.

Висновок

Ситуація в Стамбулі залишається напруженою, і протестувальники продовжують висловлювати своє невдоволення політичними репресіями. Як повідомляє BBC, масові акції протесту в Туреччині свідчать про зростаюче невдоволення населення діями влади.