Масштабні протести в США
У суботу, 14 червня, у понад двох тисячах міст США відбулися акції протесту проти політики президента Дональда Трампа. Мітинги, що проходили під девізом "Ні королям" ("No kings"), були спрямовані на засудження авторитаризму, політики на користь мільярдерів та мілітаризації американської демократії. Ці акції були приурочені до 79-річчя Трампа, яке відзначалося в цей день.
Участь мільйонів
Організатори протестів стверджують, що в акціях взяли участь понад п'ять мільйонів людей у 2100 містах. У Лос-Анджелесі десятки тисяч протестувальників вийшли на вулиці, де Трамп нещодавно відправив Нацгвардію та морську піхоту через протести проти антиміграційних рейдів. На жаль, у цьому місті поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів.
Арешти в Нью-Йорку
У Нью-Йорку під час протестів сталися арешти учасників акцій. Проте в цілому по країні протести пройшли мирно, за винятком кількох інцидентів. У штаті Міннесота організатори скасували протестні акції після того, як 14 червня невідомий застрелив одного впливового політика від Демократичної партії та поранив іншого. Губернатор штату Тім Волз закликав мешканців уникати політичних заходів, поки підозрюваного не буде затримано.
Військовий парад у Вашингтоні
На фоні протестів у Вашингтоні відбувся масштабний військовий парад, присвячений 250-річчю армії США. Цей захід збігся з 79-м днем народження Трампа, який відвідав парад та виступив на ньому з промовою.
Протести, що охопили всю країну, стали яскравим свідченням незадоволення частини населення політикою Трампа, яка, на думку організаторів, загрожує демократичним цінностям США. Як повідомляє DW, акції протесту стали важливим моментом у політичному житті країни, демонструючи активність громадянського суспільства.
Висновок
Протести проти Дональда Трампа в США виявилися масштабними та показали, що незважаючи на політичні розбіжності, багато американців готові висловлювати свою думку та боротися за свої права. Ці події можуть мати значний вплив на майбутнє політичне життя країни.