Протести проти ХАМАС у Газі: тисячі людей вимагають змін

У Газі відбулися масові протести проти ХАМАС, які стали найбільшими з моменту атак на Ізраїль у жовтні 2023 року.

Протести проти ХАМАС у Газі: тисячі людей вимагають змін

Масові протести в Газі

У вівторок, 25 березня 2025 року, палестинці влаштували демонстрації проти ХАМАС у північній частині Гази. Це були найбільші протести проти цього збройного угруповання з моменту атак на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. За даними журналістів CNN, на вулицях Бейт-Лахії зібралися тисячі людей, які скандували гасла на кшталт "ХАМАС, геть!" та "Ми хочемо покласти край війні".

Заклики до протестів

В соціальних мережах з'явилося повідомлення, яке закликало до дев'яти анти-ХАМАС демонстрацій по всій Газі в середу. Організатори протестів заявили: "Наші голоси повинні дійти до всіх шпигунів, які продали нашу кров". Вони закликали людей дати зрозуміти, що "Газа не мовчить" і що є народ, який не прийме знищення.

Ситуація в Газі

Ці протести відбуваються на фоні зростаючої гуманітарної кризи в регіоні. За даними Міністерства охорони здоров'я Гази, кількість загиблих перевищила 50 тисяч. Північна частина Гази зазнала значних руйнувань внаслідок військових дій Ізраїлю, які розпочалися у відповідь на атаки ХАМАС. За 17 місяців війни багато районів перетворилися на руїни, що ускладнює доставку гуманітарної допомоги.

Гуманітарна криза

Ситуація у Газі ускладнилася, коли Ізраїль зупинив всю гуманітарну допомогу на початку березня після зриву переговорів про продовження перемир'я. Ізраїль звинувачує ХАМАС у крадіжці гуманітарної допомоги, що надійшла до анклаву, для "відновлення своєї військової машини", чого ХАМАС заперечує. За даними ООН, жодна їжа, вода, ліки чи паливо не надходили до Гази протягом трьох тижнів, що стало найдовшою блокадою з початку війни. "Кожен день без їжі наближає Газу до гострої продовольчої кризи", - зазначила агенція ООН для палестинських біженців (UNRWA) у своєму пості в соціальних мережах.

Ці події підкреслюють складну ситуацію в регіоні та зростаюче невдоволення населення діями ХАМАС, що може призвести до подальших протестів у майбутньому.