Переговори в Туреччині
На переговорах, які відбудуться в Туреччині, росію представлятимуть міністр закордонних справ Сергій Лавров та помічник президента володимира путіна з зовнішньої політики Юрій Ушаков. Про це повідомляє видання The Washington Post, посилаючись на інформацію від кремлівського чиновника.
Ймовірність зустрічі путіна і Зеленського
Коментуючи можливість прямих переговорів між путіним і Зеленським, прокремлівський аналітик Сергій Марков висловив сумніви щодо їх реалізації. Він зазначив, що "чи приїде путін до Стамбула, залежить від Трампа та його готовності відповідати за дії Зеленського".
Делегація США
Від Сполучених Штатів до Стамбула прибудуть держсекретар Марко Рубіо та спецпосланці Стів Віткофф і Кіт Келлог. За словами Келлога, Трамп готовий прибути на переговори, якщо путін візьме в них участь.
Контекст переговорів
У ніч на 11 травня володимир путін запропонував відновити прямі переговори з Україною, однак не згадав про домовлене 30-денне припинення вогню, яке має набути чинності 12 травня. У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий особисто зустрітися з путіним у Туреччині, за умови, що росія припинить обстріли.
Зеленський також уточнив, що готовий до зустрічі в будь-якому місті Туреччини 15 травня, не лише в Стамбулі. Він підкреслив, що ігнорування зустрічі з боку путіна буде остаточним сигналом про небажання Кремля завершити війну.
Можливі наслідки
У разі відмови путіна від зустрічі, за словами Зеленського, США та ЄС мають запровадити нові санкційні пакети проти росії. Тим часом спеціальний представник Дональда Трампа Стівен Віткофф повідомив, що під час потенційних переговорів між Україною та росією обговорюватимуться питання територій, доступ України до Дніпра й Чорного моря, а також статус і функціонування Запорізької АЕС. Він додав, що Трамп наполягає на прямому діалозі між Києвом і москвою, інакше США можуть відмовитись від участі в мирному процесі.
Таким чином, переговори в Туреччині можуть стати важливим етапом у пошуку шляхів до миру, проте їх результат залежить від готовності всіх сторін до конструктивного діалогу.
Згідно з інформацією Forbes.