За даними DW, Папа Римський Франциск помер у Великодній понеділок, 21 квітня, у віці 88 років, повідомили у Ватикані. "З глибоким сумом мушу сповістити про смерть нашого Святішого Отця Франциска. Сьогодні о 7:35 ранку Єпископ Риму Франциск повернувся до дому Отця. Все його життя було присвячене служінню Господу та Його Церкві. Він вчив нас жити цінностями Євангелія з вірністю, відвагою та вселенською любов'ю, особливо на користь найбідніших та найбільш маргіналізованих. З безмежною вдячністю за його приклад як справжнього учня Господа Ісуса, ми віддаємо душу Папи Франциска безмежній милосердній любові Триєдиного Бога", - повідомив кардинал Кевін Фаррелл, слова якого наводить україномовна служба Vatican News.
Останні дні Папи
Папа Римський Франциск помер на наступний день після першої тривалої появи на публіці за останній місяць. У неділю, на Великдень, він виїхав на площу Святого Петра на відкритому папамобілі, вітаючи натовп. Попри те, що цьогорічне великоднє послання "Urbi et Orbi" зачитав архиєпископ Дієґо Равеллі, Франциск з трибуни також коротко благословив вірян.
Здоров'я Папи
До цього він з'являвся на публіці 23 березня після більш ніж п'ятитижневого лікування, звернувшись до вірян з балкону лікарні, де проходив курс лікування. У лютому Папа Франциск був госпіталізований через респіраторну інфекцію. Згодом у нього діагностували двобічну пневмонію.
Історичний контекст
Франциск (Хорхе Маріо Берґоліо) став Папою Римським 13 березня 2013 року. Він став 266-м Папою Римським і першим Папою з Латинської Америки (Аргентина), а також першим єзуїтом на цій посаді. Його понтифікат запам'ятався численними реформами та зусиллями щодо покращення соціальної справедливості, а також активною позицією у питаннях екології та міжрелігійного діалогу.
Папа Франциск залишив по собі величезну спадщину, яка продовжуватиме надихати мільйони вірян по всьому світу. Його вчення про любов, милосердя та служіння людям залишаться в пам'яті багатьох, хто слідував його прикладу.