Суспільство

Пам'ять про концтабори Флоссенбюрг і Берген-Бельзен: 80 років звільнення

У Флоссенбюрзі та Берген-Бельзені відбулися пам'ятні заходи з нагоди 80-річчя визволення концтаборів американськими та британськими військами.

Пам'ять про концтабори Флоссенбюрг і Берген-Бельзен: 80 років звільнення

У неділю, 27 квітня, на місцях колишніх нацистських концтаборів Флоссенбюрг у Баварії та Берген-Бельзен у Нижній Саксонії пройшли пам'ятні заходи, присвячені 80-й річниці їх звільнення американськими та британськими військами. Участь у вшануванні пам'яті десятків тисяч загиблих під час Другої світової війни взяли колишні в’язні, родичі жертв та численні гості.

Виступи політиків: важливість пам'яті

Держміністерка ФРН з питань культури і ЗМІ Клаудіа Рот у Флоссенбюрзі наголосила на необхідності збереження пам'яті про події війни, особливо в умовах зростання націоналістичних ідеологій у світі та в Німеччині. Вона підкреслила, що голоси, які застерігають про загрози, дедалі частіше заглушуються.

Прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер зазначив, що 80 років тому жахи війни закінчилися, але пам'ять про них залишилася. Він підкреслив, що в концтаборі не було ні бога, ні людяності.

У Берген-Бельзені прем'єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль також звернув увагу на важливість збереження історичної пам'яті. Він назвав цю роботу складною, але необхідною, адже вона є мостом до розуміння сьогодення та наслідків минулого. Вайль наголосив, що Голокост є частиною історії Німеччини, а гасло «ніколи більше» закріплене в Конституції країни.

Поминальні служби та майбутні заходи

Напередодні, 26 квітня, у Меморіальному комплексі Дахау відбулася поминальна служба з нагоди 80-річчя визволення концтабору за участю польських і німецьких єпископів. Пам'ятні церемонії також заплановані на 4 травня у меморіалах колишніх концтаборів Заксенхаузен і Равенсбрюк у федеральній землі Бранденбург.

Ці заходи є важливим нагадуванням про трагічні сторінки історії Другої світової війни та закликом до збереження пам'яті про жертв нацизму.

Згідно з інформацією DW, такі події допомагають не лише вшанувати пам'ять загиблих, а й протистояти сучасним загрозам націоналізму та екстремізму.