Політика

Пакистан висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Пакистан оголосив про намір висунути Дональда Трампа на Нобелівську премію миру за його роль у перемир'ї з Індією.

Пакистан висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Пакистан висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Уряд Пакистану оголосив про намір висунути президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру. Це рішення пов'язане з його, на думку Ісламабаду, важливою роллю у переговорах, які призвели до перемир'я між Індією та Пакистаном минулого місяця.

На платформі X пакистанський уряд зазначив, що Трамп заслуговує на цю нагороду "визнанням його рішучого дипломатичного втручання та ключового лідерства під час нещодавньої кризи між Індією та Пакистаном".

Суперечливі заяви

Однак Індія заперечує, що США виконували роль посередника у завершенні чотириденного конфлікту, стверджуючи, що не бажає дипломатичного втручання з боку третіх осіб. Трамп неодноразово висловлював думку, що заслуговує на Нобелівську премію миру, переможця якої оголосять у жовтні.

У травні Трамп несподівано оголосив про перемир'я між Індією та Пакистаном після чотириденного збройного конфлікту між ядерними сусідами. У своєму пості в п'ятницю пакистанський уряд зазначив: "Президент Трамп продемонстрував великий стратегічний передбачення та видатну державність через активне дипломатичне залучення з Ісламабадом та Нью-Делі, що знизило напруженість у швидко погіршуючійся ситуації. Це втручання є свідченням його ролі як справжнього миротворця".

Реакція на висунення

На момент публікації не було негайної реакції з Вашингтона чи Нью-Делі. Трамп неодноразово стверджував, що Індія та Пакистан завершили конфлікт після перемир'я, яке було посередництвом США, а також що він використовував торгівлю як важіль для досягнення згоди.

Пакистан підтвердив заяви США про посередництво у перемир'ї, але Індія це заперечує. Минулого місяця Трамп заявив, що сказав Індії та Пакистану, що перемир'я необхідне для підтримки торгівлі з США. "Я сказав: 'Давайте, ми будемо багато торгувати з вами [Індія та Пакистан]. Давайте зупинимо це'", - розповів він журналістам.

Політичні коментарі

Висунення Трампа на Нобелівську премію було схвалено Мушахідом Хусейном, колишнім головою Комітету з оборони Сенату Пакистану. "Трамп корисний для Пакистану", - сказав він агентству Reuters. "Якщо це підгодовує его Трампа, то нехай так буде. Всі європейські лідери вже давно йому підносять".

Проте Маліха Лоді, колишній посол Пакистану в США, розкритикувала це рішення як "нещасливе". "Людина, яка підтримала геноцидальну війну Ізраїлю в Газі та назвала атаку Ізраїлю на Іран 'відмінною'", - написала вона на X. "Це компрометує нашу національну гідність", - додала вона.

У п'ятницю Трамп опублікував у Truth Social, що допоміг у переговорах між кількома країнами, але, незважаючи на це: "Ні, я не отримаю Нобелівську премію миру, незалежно від того, що я роблю". Трамп вступив на посаду з обіцянкою швидко завершити глобальні конфлікти, включаючи війни в росії-Україні та Ізраїлі-Газі, хоча мирні угоди в обох конфліктах поки що залишаються недосяжними. Він часто критикував президента Барака Обаму за отримання Нобелівської премії миру у 2009 році після менш ніж восьми місяців на посаді президента США. У 2013 році Трамп закликав Норвезький Нобелівський комітет скасувати цю нагороду.

Згідно з інформацією BBC, це висунення викликало широкий резонанс у міжнародних колах, підкреслюючи складність дипломатичних відносин у регіоні.

Нове

Кібератака на Microsoft SharePoint: понад 400 жертв у світі

Кількість жертв кібератаки через уразливість Microsoft SharePoint перевищила 400, серед них – важливі держустанови США.

0 хвилин

Нетаньяху висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху висунув Дональда Трампа на Нобелівську премію миру під час обіду в Білому домі.

2 тижні, 1 день

Трамп отримав похвалу від Рютте за дії в Ірані

На саміті НАТО Трамп поділився похвалою від Рютте за удари по Ірану.

4 тижні

Трамп про прогрес між Україною та росією: «незначний»

Президент США Дональд Трамп заявив про "незначний прогрес" у мирному врегулюванні конфлікту між Україною та росією.

1 місяць

Моді відмовився від посередництва США у справі Кашміру

Прем'єр-міністр Індії Моді підтвердив, що Деллі не прийме посередництво США у конфлікті з Пакистаном щодо Кашміру.

1 місяць

<