Україна передала список для обміну полоненими
22 травня 2025 року українська сторона офіційно передала росії список імен для обміну полоненими у форматі "1000 на 1000". Про це заявив заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов. Він зазначив, що Україна виконала свою частину підготовчої роботи, і тепер очікує на дії з боку росії.
Реакція українських посадовців
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак також підтвердив, що Україна зробила всі необхідні кроки для обміну. Він закликав росію прискорити процес, щоб забезпечити повернення українських військових з полону. "Ми сподіваємося, що російська сторона також готова до швидкого реагування на наші пропозиції", - сказав Єрмак.
Підтвердження з москви
Прессекретар президента рф володимира путіна, Дмитро Пєсков, підтвердив отримання списку від України. Він також зазначив, що москва передала Києву свій власний список для обміну. "Ми дійсно передали наш список", - цитує його російська агенція "Интерфакс".
Нарада президента України
Раніше в цей день президент України Володимир Зеленський провів нараду, присвячену обміну полоненими. Він повідомив, що українська сторона з'ясовує деталі по кожній людині, включеній до списків, наданих російською стороною. "Домовленість про звільнення 1000 наших людей з російського полону стала чи не єдиним реальним результатом зустрічі в Туреччині. Працюємо, щоб цей результат був забезпечений", - написав Зеленський у соцмережах.
Переговори в Стамбулі
Домовленість про обмін полоненими була досягнута на переговорах делегацій України та росії, які відбулися в Стамбулі 16 травня. Окрім обміну полоненими, сторони обговорювали питання припинення вогню та можливість зустрічі на рівні лідерів країн. Голова російської делегації Володимир Мединський зазначив, що кожна сторона представить своє бачення щодо припинення вогню, і це питання буде обговорено в деталях на наступних переговорах.
Ця ситуація викликає великий інтерес в Україні, де багато людей сподіваються на швидке повернення своїх близьких з полону. Як повідомляє DW, українська сторона продовжує працювати над забезпеченням безпеки та прав своїх громадян, які опинилися в складних умовах.
Висновок
Обмін полоненими залишається важливим питанням у відносинах між Україною та росією. Сподіваємося, що обидві сторони зможуть знайти спільну мову для вирішення цього гуманітарного питання.