Політика

Німеччина розглядає переговори з росією щодо "Північного потоку"

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер закликав до діалогу з росією про газопроводи.

Німеччина розглядає переговори з росією щодо "Північного потоку"

Німеччина та росія: новий підхід до переговорів

За даними DW, Прем'єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер з Християнсько-демократичного союзу висловив думку, що Німеччині варто розпочати переговори з росією щодо газопроводів "Північний потік". У своєму інтерв'ю виданню Zeit Online, опублікованому 25 травня, він зазначив, що "Північний потік" може стати відправною точкою для розмови з москвою.

Кречмер підкреслив, що існують "два різні підходи" до діалогу з росією: або намагатися примусити її до дій, або ж спробувати позитивний підхід. Він вважає, що Німеччина повинна дізнатися, на яких умовах Кремль готовий вести переговори. "Поки ми говоримо: ми нічого не хочемо, ми не хочемо поставок газу, ми тільки продовжуємо запроваджувати санкції, з нами і не повинні розмовляти", - зазначив прем'єр.

Відновлення "Північного потоку"

Кречмер неодноразово висловлювався за відновлення "Північного потоку". Проте в січні 2023 року він зазначав, що питання про постачання російського газу до Німеччини не стоїть, поки триває війна. У березні 2025 року він заявив, що санкції проти москви "абсолютно застаріли" і не відповідають сучасним реаліям.

24 травня агентство Bloomberg повідомило, що наступний, 18-й пакет санкцій ЄС щодо росії може містити заборону на використання газопроводів "Північний потік", що з'єднують росію і Німеччину. Канцлер ФРН Фрідріх Мерц активно підтримує цей захід, намагаючись перешкодити спробам США і росії відновити постачання газу до Європи.

Витоки на газопроводах

Нагадаємо, що наприкінці вересня 2022 року на двох нитках "Північного потоку" та "Північному потоці-2" було виявлено чотири витоки. Сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували сильні підводні вибухи в тому ж районі. Розслідування причин пошкодження проводили Німеччина, Данія та Швеція, але скандинавські країни згодом вийшли з нього.

Анн Лінде, колишня міністерка закордонних справ Швеції, наголосила, що витік газу на "Північному потоці" і "Північному потоці-2" став наслідком вибухів, ймовірно, спричинених диверсією. Німецьке слідство вважає, що до підривів газопроводів, ймовірно, причетні три українські інструктори з дайвінгу.

Таким чином, питання про відновлення діалогу з росією та можливість відновлення постачання газу до Німеччини залишається актуальним у світлі останніх подій.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

23 хвилини

Німеччина розглядає повернення російського газу через "Північний потік"

Німеччина обговорює можливість відновлення постачання російського газу через трубопроводи, незважаючи на війну в Україні.

1 місяць, 3 тижні

Фрідріх Мерц підтримав заборону на відновлення "Північного потоку"

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав заборону на відновлення роботи газопроводів "Північний потік" у рамках нових санкцій проти росії.

2 місяці

Перезапуск "Північного потоку": Німецькі політики обговорюють можливості

Депутати Бундестагу обговорюють ідею перезапуску газопроводу "Північний потік" під контролем США, викликавши неоднозначну реакцію в Німеччині.

3 місяці, 3 тижні

Сша і росія обговорюють відновлення енергетичної співпраці

Сша та росія ведуть переговори про відновлення співпраці в енергетиці, зокрема щодо газопроводу "Північний потік-2".

4 місяці

<