Суспільство

Німеччина призупинила прийом біженців за програмою ООН

Німеччина тимчасово зупинила прийом біженців у рамках програми ООН. Це рішення ухвалено на фоні політичних переговорів у країні.

Німеччина призупинила прийом біженців за програмою ООН

Німеччина призупинила прийом біженців

8 квітня 2025 року Німеччина оголосила про тимчасове припинення прийому біженців у рамках програми ООН із переселення. Це рішення підтвердили Міністерство внутрішніх справ ФРН та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR). Як зазначає агентство dpa, таке рішення ухвалили на тлі переговорів про формування нової правлячої коаліції між консервативним блоком ХДС/ХСС та Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН).

Причини призупинення

Згідно з інформацією, партії домовилися про можливість припинення програм добровільного прийому біженців. У 2024 та 2025 роках Німеччина зобов'язалася прийняти 13 100 біженців за програмою UNHCR, проте наразі до країни прибуло лише 5061 особа.

Програма переселення дозволяє біженцям, які вже отримали притулок, легально та безпечно в'їжджати до третьої країни. Наприклад, Німеччина приймала біженців із Сирії, які проживають у Туреччині. Держава, що приймає біженців, самостійно визначає кількість людей та країни, з яких вона готова їх приймати.

Зменшення кількості заяв на притулок

Варто зазначити, що 6 квітня видання Welt am Sonntag повідомило про зменшення кількості поданих у Німеччині заяв на притулок на 41 відсоток у першому кварталі 2025 року в порівнянні з аналогічним періодом 2024 року. Було подано 37 787 заявок, що свідчить про зменшення інтересу до притулку в Німеччині.

Найбільше заяв на притулок подали у Франції (40 871), на другому місці - Іспанія (39 318). Таким чином, Німеччина вперше за багато років перестала бути лідером ЄС за цим показником. Найчастіше притулок у Німеччині запитували громадяни Сирії (24 відсотки), Афганістану (16 відсотків) та Туреччини (11 відсотків).

Загалом до ЄС найбільше претендентів на статус біженця прибули з Венесуели (25 375 осіб), і за рік кількість заяв від громадян цієї країни зросла на 44 відсотки.

Ці зміни в політиці Німеччини можуть суттєво вплинути на ситуацію з біженцями в Європі, адже країна традиційно була одним із основних пунктів призначення для тих, хто шукає захист.

Джерело: DW