Політика

Німеччина: 73% за повернення військової повинності

У Німеччині зростає підтримка повернення загальної військової повинності, згідно з опитуванням Deutschlandtrend.

Німеччина: 73% за повернення військової повинності

Підтримка військової повинності в Німеччині

У Німеччині дедалі більше людей виступають за повернення до загальної військової повинності. Згідно з опитуванням Deutschlandtrend, результати якого були оприлюднені 3 липня, 73 відсотки респондентів вважають, що Німеччині потрібно більше солдатів, які у разі надзвичайної ситуації захищатимуть країну.

Готовність до війни

Майже дві третини (62 відсотки) висловили думку, що Німеччина повинна бути готова до війни, щоб забезпечити мир в Європі. Водночас більшість (57 відсотків) погодилися з твердженням: "Мене лякає, наскільки легковажно в Німеччині говорять про боєготовність".

Обов'язкова служба для всіх

55 відсотків опитаних прямо виступили за обов'язкову військову і цивільну службу, однакову для жінок і чоловіків - це на 10 відсотків більше, ніж у квітні. Ще 18 відсотків висловилися за повернення військового обов'язку лише для чоловіків.

Ситуація з політичними партіями

Опитування також показало, що популярність Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) після її недавнього з'їзду знову знизилася. Якби вибори до Бундестагу відбулися найближчої неділі, СДПН отримала б лише 13 відсотків голосів - на два відсоткових пункти менше, ніж за результатами червневого опитування ARD-Deutschlandtrend. Це найгірший результат соціал-демократів з січня 2020 року.

Консервативні партії ХДС/ХСС дещо зміцнили свої позиції і разом набирають 30 відсотків. Ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" (АдН) зберігає показник на рівні 23 відсотків. "Зелені" залишаються без змін з 12 відсотками, а Ліва партія набрала б 10 відсотків.

Незадоволеність урядом

Більше половини респондентів (54 відсотки) висловили незадоволеність роботою федерального уряду. Канцлер Фрідріх Мерц отримав 42 відсотки підтримки, а найбільший рівень схвалення в кабінеті зберігає міністр оборони Борис Пісторіус з незмінними 61 відсотком.

Соціальна справедливість

Це ж опитування показало, що майже дві третини опитаних вважають Німеччину скоріше соціально несправедливою країною. Основними аргументами є велике розшарування між багатими і бідними (22 відсотки) та податкове і соціальне навантаження (13 відсотків).

Згідно з інформацією DW, ці результати свідчать про зростаючу тривогу німців щодо безпеки та соціальної справедливості в країні.

Нове

Верховна Рада ухвалила закон, що послаблює НАБУ і САП

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який підпорядковує НАБУ і САП Генпрокурору, викликавши критику експертів та міжнародних партнерів.

0 хвилин

Німці вважають росію загрозою: результати опитування YouGov

49% німців вважають, що росія становить небезпеку для Німеччини, згідно з опитуванням YouGov.

3 дні, 16 годин

Підтримка підвищення витрат Німеччини на оборону зростає

Більшість німців підтримують підвищення витрат на оборону до 5% ВВП до 2035 року, згідно з опитуванням ZDF-Politbarometer.

3 тижні, 4 дні

Німці скептично оцінюють новий уряд Мерца: результати опитування

Лише 40% німців задоволені першим місяцем роботи нового уряду під керівництвом Фрідріха Мерца. Опитування показало зниження довіри до влади.

1 місяць, 2 тижні

Німці побоюються російської агресії в Європі

Дві третини німців вважають, що росія може напасти на інші країни Європи, згідно з новим опитуванням.

3 місяці, 2 тижні

<