Політика

Міністри ЄС обговорили нові санкції проти росії та мир в Україні

У Брюсселі відбулася зустріч міністрів закордонних справ і оборони ЄС, де обговорювали мир в Україні та нові санкції проти росії.

Міністри ЄС обговорили нові санкції проти росії та мир в Україні

Міністерська зустріч у Брюсселі

У Брюсселі 20 травня відбулася важлива міністерська зустріч у форматі "джамбо", на якій зібралися міністри закордонних справ і оборони країн Європейського Союзу. Головною темою обговорення стало питання миру в Україні. Верховна представниця ЄС із закордонної та безпекової політики Кая Каллас підкреслила, що основним пріоритетом залишається безумовне припинення вогню.

"Нашим основним пріоритетом залишається безумовне припинення вогню", - зазначила Каллас на підсумковій пресконференції. Вона також наголосила на необхідності змусити президента росії володимира путіна сісти за стіл переговорів, щоб досягти миру в Україні.

Тиск на Кремль

Оскільки путін поки що не виявляє зацікавленості у переговорах, міністри вирішили, що потрібно посилювати тиск на Кремль, щоб у нього з'явилися мотиви для діалогу. У рамках зустрічі було затверджено новий пакет санкцій проти росії, а також обговорено можливість введення нових обмежувальних заходів.

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль закликав до нестандартного мислення під час обговорення нових санкцій. "Я за те, щоб ми продовжували розглядати всі варіанти і дозволяли собі мислити нестандартно", - сказав він.

Зниження цін на нафту

Серед обмежувальних заходів ЄС планує знизити стелю цін на нафту, яка наразі становить 60 доларів за барель. Багато міністрів, зокрема й глава МЗС України Андрій Сибіга, вважають, що зниження ціни до 30 доларів за барель буде найефективнішим заходом проти росії. Проте думки щодо "правильної" цінової межі серед учасників дискусії розходяться.

Гарантії безпеки для України

Паралельно з обговоренням санкцій міністри також розглядали питання гарантій безпеки для України. Міністр оборони Бельгії Тео Франкен розповів про так звану "коаліцію охочих" під егідою Великобританії та Франції, яка розробляє план дій на території України. Він підкреслив, що Україна може розраховувати на підтримку своїх європейських партнерів.

Підтримка української армії

Європа також робить ставку на навчання та забезпечення української армії озброєннями, а також на розвиток української оборонної промисловості. Міністр оборони Швеції Пол Юнсон зазначив, що Україні необхідно надавати якомога більше військової допомоги, щоб вона могла вести переговори з позиції сили.

"Щоб забезпечити собі справедливий і міцний мир, Україні потрібна потужна армія", - підкреслив Юнсон. Він також зазначив, що для нарощування виробництва озброєнь українському оборонпрому потрібні інвестиції.

Фінансування оборонних потреб

Пізніше Андрій Сибіга повідомив, що українському оборонпрому не вистачає 15 мільярдів євро для повноцінного функціонування. Міністр оборони Швеції вказав на можливість використання заморожених російських активів для фінансування цих потреб. Проте єдності в цьому питанні серед членів Євросоюзу поки що немає.

Згідно з інформацією DW, міністри ЄС продовжують працювати над забезпеченням миру в Україні та посиленням тиску на росію, щоб досягти бажаних результатів.