Економіка

Міністерство юстиції США вимагає розділити Google через монополію

21 квітня Міністерство юстиції США закликало до розділення Google, вимагаючи продажу браузера Chrome для відновлення конкуренції на ринку пошукових систем.

Міністерство юстиції США вимагає розділити Google через монополію

Міністерство юстиції США вимагає розділити Google

21 квітня Міністерство юстиції США закликало федерального суддю послабити контроль Google на ринку пошукових систем, примусово продавши її веб-браузер Chrome. Це стало початком нової фази антимонопольної справи, про що повідомляє Forbes.

Контекст справи

Окружний суддя США Аміт Мехта, який минулого року ухвалив, що Google компанії Alphabet незаконно зберігає монополію на онлайн-пошук, виділив три тижні на заслуховування аргументів і показань з приводу того, які заходи слід застосувати для відновлення конкуренції. Міністерство юстиції США закликає до жорстких заходів щодо припинення домінування Google у пошуку, зокрема, змусити її продати свій веб-браузер Chrome.

Вимоги Міністерства юстиції

«Ми перебуваємо в переломному моменті», – сказав судді 21 квітня юрист Міністерства юстиції Девід Далквіст. «Цей суд має можливість виправити монополію, яка контролювала інтернет для сьогоднішнього покоління, і відновити конкуренцію на десятиліття вперед». У судових документах Міністерство юстиції стверджує, що Google має зіткнутися із серйозними наслідками за свою монополістичну поведінку: продаж браузера Chrome за рішенням суду, розірвання угод, які надають її пошуковій системі статус за умовчанням на смартфонах та інших пристроях, а також вимога надати конкурентам доступ до даних.

Позиція Google

Міністерство стверджує, що пошукова монополія Google допомагає їй удосконалювати свої продукти на основі штучного інтелекту, які також є способом залучення користувачів до пошукової системи. Компанія стверджує, що її продукти ШІ виходять за межі справи, яка була зосереджена на пошукових системах. Адвокат Google Джон Шмідтлейн у своїй вступній заяві заявив, що пропозиції Міністерства юстиції є «списком побажань для конкурентів, які бажають скористатися перевагами видатних інновацій Google».

Google давно стверджує, що досягла успіху, ведучи чесну конкуренцію, і заявила судді, що пропозиція Міністерства юстиції перешкоджатиме інноваціям і нашкодить споживачам. Компанія заявила, що подасть апеляцію після ухвалення остаточного рішення.

Історія антимонопольної справи

Міністерство юстиції порушило справу у жовтні 2020 року, в останні місяці першого терміну президента Трампа. На той час це вважалося найбільшою антимонопольною справою у сфері технологій з часів багаторічної боротьби Міністерства юстиції з Microsoft у 1990-х роках. Понад 30 генеральних прокурорів штатів з обох політичних партій підписалися під цією справою та висунули схожі аргументи.

Міністерство юстиції вперше виклало свою пропозицію щодо засобів правового захисту в листопаді, до того, як Трамп вступив на посаду, і в основному дотрималося цієї первісної пропозиції. Позивачі стверджують, що Google, яка контролює близько 90% світового ринку пошуку, використовувала незаконні угоди, щоб відтіснити своїх конкурентів та нашкодити споживачам та рекламодавцям у цьому процесі. Судовий процес минулого року, зосереджений лише на відповідальності, показав, що Google платила Apple понад $20 млрд на рік за те, щоб пошукова система Google стала пошуковою системою за умовчанням у веб-браузері Safari від Apple.