Макрон про роль росії у конфлікті
За даними DW, Президент Франції Еммануель Макрон під час свого візиту до Гренландії 15 червня 2025 року заявив, що не бачить можливості залучення російського президента володимира путіна до посередництва у конфлікті між Ізраїлем та Іраном. За словами Макрона, росія, яка наразі залучена у конфлікт високої інтенсивності та зневажає Статут Організації Об'єднаних Націй, не може бути надійним посередником у цій ситуації.
"Я не думаю, що росія, яка сьогодні залучена у конфлікт високої інтенсивності та яка вже ось кілька років як вирішила зневажати Статут Організації Об'єднаних Націй, може бути у якийсь спосіб посередником", - зазначив Макрон, цитуючи інформацію Reuters.
Трамп і його позиція
Ця заява Макрона стала відповіддю на коментарі президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, який раніше висловив готовність до залучення путіна в якості посередника. Трамп, спілкуючись з ABC News, зазначив, що путін "готовий" до такого посередництва, і це питання обговорювалося під час їхніх телефонних розмов.
"Я сподіваюся, що угода буде досягнута. Гадаю, що настав час для угоди, і ми побачимо, що буде. Іноді потрібно спочатку поборотися, але ми побачимо, що станеться", - сказав Трамп, підкреслюючи важливість досягнення миру між Іраном та Ізраїлем.
Підтримка Ізраїлю
Трамп також запевнив, що Сполучені Штати продовжать надавати оборонну підтримку Ізраїлю. Однак він уникнув відповіді на питання про те, чи просив він призупинити удари Ізраїлю по Ірану. У той же день Трамп закликав Іран та Ізраїль укласти угоду, подібну до тієї, що була укладена між Індією та Пакистаном, про що він написав у своїй соціальній мережі Truth Social.
Висновки
Таким чином, позиція Макрона щодо ролі росії у конфлікті між Ізраїлем та Іраном підкреслює розбіжності в підходах до вирішення міжнародних конфліктів. В той час як Трамп відкритий до можливості залучення путіна, Макрон вважає, що росія не може бути надійним посередником у цій ситуації. Це питання залишається актуальним на фоні зростаючої напруженості в регіоні та потреби у мирному вирішенні конфліктів.