Суспільство

Людмила Мугамбе: суддю ООН засудили за сучасне рабство

Суддя ООН Людмила Мугамбе отримала шість років в'язниці за примус до рабської праці.

Людмила Мугамбе: суддю ООН засудили за сучасне рабство

Суддя ООН засуджена за сучасне рабство

Людмила Мугамбе, 50-річна суддя ООН, була засуджена до шести років і чотирьох місяців ув'язнення за примус жінки до роботи в якості домашньої рабині. Мугамбе, яка навчалася на PhD з права в Оксфордському університеті, була визнана винною у злочинах, пов'язаних із сучасним рабством, у березні цього року.

Виявлення злочину

Під час розслідування поліція виявила, що молода угандійка працювала в домі Мугамбе безкоштовно, виконуючи обов'язки домогосподарки та няні. Суддя була засуджена в Оксфордському коронному суді, де суддя Девід Фоксон зазначив, що обвинувачена "абсолютно не проявила жодного каяття" за свої дії.

Фальшивий візит

Мугамбе підробила візу для жінки, яка передбачала, що вона буде оплачуваною працівницею в дипломатичній резиденції Джона Мугерви, колишнього заступника високого комісара Уганди в Лондоні. Прокурори стверджували, що Мугерва спонсорував візу, знаючи, що жінка насправді буде працювати в рабстві у Мугамбе. У відповідь на це, Мугамбе повинна була надати йому допомогу у справі, в якій він був обвинуваченим в Уганді.

Жахливі умови

Суд під час слухання справи дізнався, що Мугамбе оплатила переліт жертви та зустріла її в аеропорту, але після цього молода жінка стала рабинею в домі судді в Кідлінгтоні, Оксфордшир. Суддя Фоксон описав цю справу як "дуже сумну", підкреслюючи юридичні досягнення Мугамбе, включаючи її роботу в захисті прав людини.

Свідчення жертви

У письмовій заяві, зачитаній прокурором Каролін Хогі КС, жертва описала своє життя в "майже постійному страху" через впливову позицію Мугамбе в Уганді. Жінка, ім'я якої не розголошується з юридичних причин, зазначила, що "не може повернутися до Уганди" через страх за своє життя і додала, що, можливо, ніколи більше не побачить свою матір.

Висновки та реакція

Прокурор Хогі зазначила, що Мугамбе експлуатувала свою жертву, використовуючи її незнання про трудові права та вводячи в оману щодо причин її приїзду до Великої Британії. Вона підкреслила, що існує "очевидний і значний дисбаланс влади" у відносинах між Мугамбе та її жертвою.

Поліція Теймс-Веллі підтвердила, що "немає сумнівів" у тому, що Мугамбе знала про скоєння злочинів. "Сучасне рабство є недостатньо задокументованим злочином, і я сподіваюся, що сміливість жертви в цій справі заохотить інших жертв сучасного рабства звертатися за допомогою," - сказав начальник поліції Бен Кларк.

Представник Оксфордського університету висловив обурення злочинами свого студента, зазначивши, що університет розпочинає власний дисциплінарний процес, який може призвести до виключення студентів, засуджених за серйозні кримінальні злочини.

Детальніше про цю справу можна дізнатися на сайті BBC.