Лідери церков повернулися з Гази з «пошкодженими серцями»
Лідери церков у Єрусалимі, кардинал П'єрбаттіста Піццабалла та патріарх Феофіл III, повернулися з поїздки до Гази, описуючи жахливі умови життя місцевих жителів. Піццабалла зазначив, що вони стали свідками людей, які годинами стояли під сонцем у надії на просту їжу. "Це приниження, яке важко витримати, коли бачиш це на власні очі. Це морально неприйнятно і незаслужено," - сказав він журналістам.
Візит після трагедії
Ця рідкісна поїздка відбулася після того, як ізраїльський танковий вогонь влучив у католицьку церкву Святого Сімейства в Газі, внаслідок чого загинули дві жінки та чоловік. Президент США Дональд Трамп, за повідомленнями, висловив обурення прем'єр-міністру Ізраїлю Бенджаміну Нетаньяху щодо цього інциденту. Офіс Нетаньяху висловив глибоке шкоду з приводу того, що було описано як "блукаюча боєприпас".
Ситуація в Газі
Піццабалла підкреслив, що християни страждають так само, як і інші палестинці. "Троє людей загинули в нашій спільноті, але тисячі вже загинули в Газі," - зазначив він. Лідери церков також повідомили про жахливі умови, в яких живуть люди, які пережили 21 місяць війни. "Ми пройшли через пил руїн, повз зруйновані будівлі та намети, які стали домівками для тих, хто втратив усе," - додав Піццабалла.
Напруженість у Тейбе
Минулого тижня лідери церков також відвідали Тейбе, де місцеві жителі та священики описали кілька нападів з боку поселенців. Найсерйознішим був підпал біля руїн Візантійської церкви Святого Георгія. В Israeli police заявили, що спеціальна слідча група не виявила шкоди церкві, але свідки стверджують, що бачили, як поселенці підпалювали вогонь.
Підтримка християнської громади
Піццабалла та Феофіл III закликали до підтримки маленької християнської громади в Газі, щоб вона могла залишитися близько до своїх святих місць. Піццабалла також підкреслив, що католицька присутність залишиться на території "незалежно від того, що станеться". Лідери церков повторили заклики до припинення вогню в Газі та звільнення залишених заручників, утримуваних ХАМАС.
Заклик до миру
"Ми не проти Ізраїлю," - сказав Піццабалла, відомий своєю підтримкою міжконфесійного діалогу. "Але ми повинні відверто і чітко сказати, що ця політика ізраїльського уряду в Газі є неприйнятною і морально ми не можемо її виправдати," - підсумував він.
Ця ситуація в Газі продовжує викликати занепокоєння серед міжнародної спільноти, і лідери церков закликають до термінових дій для покращення умов життя місцевих жителів.
За даними BBC, ситуація в регіоні залишається напруженою, і потреба в гуманітарній допомозі зростає.