Економіка

Лакшмі Міттал планує залишити Велику Британію через податки

Індійський сталевий магнат Лакшмі Міттал розглядає можливість виїзду з Великої Британії через скасування пільгового податкового режиму.

Лакшмі Міттал планує залишити Велику Британію через податки

Лакшмі Міттал та податкова реформа у Великій Британії

Індійський сталевий магнат Лакшмі Міттал, який проживає у Великій Британії вже 30 років, готується залишити країну через рішення уряду лейбористів скасувати пільговий податковий режим для «недоміцильованих» резидентів. Це рішення може зробити його одним із найзаможніших бізнесменів, які покинули країну через податкову реформу, повідомляє Forbes.

Причини виїзду

74-річний Лакшмі Міттал, чий статок оцінюється у $18 млрд, повідомив близьким, що розглядає можливість виїзду у відповідь на рішення уряду припинити дію режиму «non-dom». Цей статус дозволяв певним резидентам Великої Британії уникати сплати податків на іноземні доходи. За словами друга Міттала, він вивчає варіанти і ухвалить остаточне рішення протягом цього року.

"Є велика ймовірність, що він перестане бути податковим резидентом Великої Британії", – зазначив співрозмовник.

Нерухомість та бізнес-інтереси

Міттал, який переїхав до Великої Британії у 1995 році, володіє нерухомістю по всьому світу, зокрема величезним шале у Санкт-Моріці (Швейцарія) та об'єктами в Європі, США, Азії, а нещодавно придбав майно в Дубаї. У Великій Британії йому належить маєток у лондонському Кенсінгтонському палацовому саду, куплений у 2004 році за 67 млн фунтів стерлінгів у тодішнього боса Формули-1 Берні Екклстоуна – на той час найдорожчий будинок у світі.

Вплив податкової реформи

Його ймовірний від’їзд додає Міттала до списку заможних іноземців, які залишають країну через податковий тиск лейбористів. Серед популярних напрямків для переїзду – ОАЕ, Італія та Швейцарія. Після втрати статусу резидента Міттал зможе перебувати у Великій Британії до 90 днів на рік, працюючи не більше 30 з них.

Контекст податкової системи

Міттал створив свою компанію ArcelorMittal, другу за величиною сталеливарну групу у світі з ринковою капіталізацією €24 млрд, практично з нуля за майже 50 років. Чотири роки тому він передав посаду гендиректора синові Адіті, а сам став виконавчим головою ради директорів. Родина володіє 40% компанії.

«Недоміцильовані» резиденти – це особи, які проживають у країні, але юридично не вважають її своїм постійним місцем проживання. Скасування режиму «non-dom», який діяв 226 років, є частиною податкової реформи уряду лейбористів. Критики реформи стверджують, що відтік багатих резидентів, які сплачували податки з доходів і споживання, зашкодить економіці Великої Британії. Прихильники ж вважають, що скасування пільг принесе більше справедливості податковій системі.