Країни закликають до припинення війни в Газі
Велика Британія разом із 27 іншими країнами закликала до термінового припинення війни в Газі, зазначивши, що страждання цивільних осіб досягли "нових глибин". У спільній заяві йдеться про те, що модель доставки допомоги Ізраїлю є небезпечною, а також засуджується "постачання допомоги по краплях" та "нелюдське вбивство цивільних", які намагаються отримати їжу та воду.
Ситуація в Газі
Згідно з інформацією, наданою Міністерством охорони здоров'я, контрольованим ХАМАСом, понад 100 палестинців загинули від вогню Ізраїлю, чекаючи на їжу впродовж вихідних, а ще 19 осіб померли від недоїдання. Міністерство закордонних справ Ізраїлю відкинуло заяву країн, назвавши її "відірваною від реальності" та такою, що надсилає неправильне повідомлення ХАМАСу.
Міжнародна реакція
Ця заява є особливою через свою відвертість. Підписантами є міністри закордонних справ Великої Британії та 27 інших країн, включаючи Австралію, Канаду, Францію, Італію, Японію, Нову Зеландію та Швейцарію. У заяві зазначається, що "війна в Газі повинна закінчитися зараз". Вона також попереджає: "Страждання цивільних у Газі досягли нових глибин. Модель доставки допомоги урядом Ізраїлю є небезпечною, підриває стабільність і позбавляє газанців людської гідності".
Гуманітарна криза
Відзначається, що з травня, коли Ізраїль частково послабив 11-тижневу повну блокаду доставки допомоги до Гази, щодня надходять повідомлення про вбивства палестинців, які чекають на їжу. Останніми днями, за даними Всесвітньої продовольчої програми, криза голоду в Газі досягла "нових рівнів відчаю". "Люди помирають від нестачі гуманітарної допомоги. Недоїдання зростає, 90 000 жінок і дітей терміново потребують лікування", - зазначила організація.
Вимоги до Ізраїлю та ХАМАСу
У заяві 27 країн також йдеться про те, що пропозиції Ізраїлю щодо переміщення всіх 2,1 мільйона жителів Гази до так званого "гуманітарного міста" в південній частині Рафаху є неприйнятними. Вони закликають Ізраїль, ХАМАС та міжнародну спільноту "покласти край цьому жахливому конфлікту через негайне, безумовне та постійне припинення вогню".
Відповідь Ізраїлю
Представник Міністерства закордонних справ Ізраїлю Орен Марморштейн відкинув критику, заявивши, що "всі заяви та всі претензії повинні бути спрямовані на єдину сторону, відповідальну за відсутність угоди про звільнення заручників і припинення вогню: ХАМАС, який розпочав цю війну і продовжує її". Він також зазначив, що Ізраїль діє відповідно до міжнародного права та веде зусилля для полегшення доставки гуманітарної допомоги до Гази у співпраці з міжнародними організаціями.
Висновок
Ситуація в Газі залишається критичною, і міжнародна спільнота продовжує закликати до термінового вирішення конфлікту. Як зазначає BBC, гуманітарна допомога є життєво важливою для виживання тисяч людей, які страждають від наслідків війни.