Рекордна промова в Сенаті
Американський демократ Корі Букер провів історичну акцію протесту в Сенаті, виступивши з рекордною за тривалістю промовою, в якій попереджав про загрози, що виникають внаслідок політики президента США Дональда Трампа. Сенатор із Нью-Джерсі виступав протягом 25 годин і 5 хвилин, що стало рекордом у сучасній історії верхньої палати Конгресу США, повідомив 1 квітня телеканал CNN з посиланням на офіс Букера.
Протест проти політики Трампа
Таким чином, 55-річний політик перевершив досягнення, встановлене в 1957 році сенатором Стромом Термондом, який виступав 24 години і 18 хвилин із промовою проти Закону про громадянські права. Букер почав свою промову о 19:00 за часом східного узбережжя США 31 березня, пообіцявши продовжувати протест, поки він буде "фізично здатний" це робити. При собі він не мав нічого, крім строфи з Біблії в кишені, зазначає CNN.
Вплив на законодавчу роботу
"Усього за 71 день президент Сполучених Штатів завдав так багато шкоди безпеці американців, фінансовій стабільності, основним засадам нашої демократії", - сказав Букер. - "Це ненормальні часи для Америки. І вони не повинні розглядатися як такі в Сенаті США".
Телеканал також зазначає, що марафонська промова Букера відбулася на тлі зростаючого тиску на демократів з боку виборців, які вимагають зайняти жорсткішу позицію щодо Трампа.
Протест, що затримав роботу Сенату
Виступ сенатора став одним із найгучніших протестів законодавця-демократа від початку другого терміну чинного очільника Білого дому, вважає CNN. Ця промова фактично затримала законодавчу роботу Сенату 1 квітня, оскільки тривала аж до вечора. Букер не зробив жодної перерви, оскільки це дозволило б голові палати продовжити роботу Сенату. Винятком стала лише коротка молитва та відповіді на запитання від демократів. Водночас на порядку денному Сенату цього дня не було голосувань із законодавчих ініціатив.
Цей рекордний виступ Букера підкреслює зростаючу напругу в американській політиці та бажання демократів протистояти викликам, які постають перед країною, вважають аналітики. За даними DW, такі дії можуть стати сигналом для виборців про готовність демократів боротися за свої принципи.