Суспільство

Конференція ООН у Ніцці: захист морського дна від видобутку

На Конференції ООН у Ніцці 32 держави закликали захистити морське дно від експлуатації. Генсек ООН попередив про небезпеку перетворення океану на "Дикий Захід".

Конференція ООН у Ніцці: захист морського дна від видобутку

Захист морського дна: декларація 32 держав

9 червня 2025 року в Ніцці розпочалася Конференція ООН з питань океану, на якій 32 держави ухвалили декларацію, що закликає до захисту морського дна. У документі йдеться про необхідність збереження ще майже нерозкритого розмаїття видів, що мешкають у глибинах океану. Будь-яка експлуатація глибоководних ресурсів у районах за межами національної юрисдикції вважатиметься порушенням міжнародного права.

Ця ініціатива набула особливої актуальності на фоні планів уряду США видобувати цінні метали з морського дна. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш під час відкриття конференції застеріг, що не можна допустити перетворення світового океану на "Дикий Захід". Він наголосив на важливості збереження екосистеми океану для майбутніх поколінь.

Виступ президента Франції

Президент Франції Еммануель Макрон, який також виступив на відкритті конференції, підкреслив, що "нам потрібні швидкі дії, а не відступ". Франція та Коста-Ріка є співорганізаторами цього важливого заходу, метою якого є наближення до 60 ратифікацій, необхідних для набрання чинності ключового Договору про відкрите море.

Плани на майбутнє

Конференція також присвячена підготовці до майбутнього раунду переговорів щодо угоди про пластикові відходи, яка відбудеться в серпні. Німецький міністр довкілля Карстен Шнайдер зазначив, що те, що люди повертають океану, є занадто часто звичайним пластиковим сміттям, і це має змінитися.

Участь у Конференції ООН у Ніцці беруть представники близько 130 країн, і вона триватиме до 13 червня. Завершенням конференції має стати ухвалення "Плану дій Ніцци" - пакета добровільних зобов'язань, взятих на себе країнами-учасницями. Ця конференція, що відбувається щочотири роки, є найважливішим міжнародним майданчиком для обговорення проблем Світового океану. Перші дві зустрічі відбулися в Нью-Йорку в 2017 році та Лісабоні в 2022 році.

Згідно з інформацією DW, конференція має на меті не лише захистити морське дно, але й знайти ефективні рішення для зменшення пластикових відходів у океанах.

Нове

Боржники по аліментах: Дніпропетровщина, Одещина, Харківщина лідирують

На середину липня 2025 року в Україні зафіксовано понад 187 тисяч проваджень щодо боржників по аліментах, зокрема на Дніпропетровщині, Одещині та Харківщині.

3 хвилини

Конференція ООН з океанів: успіх у захисті морського життя

Конференція ООН з океанів у Ніцці завершилася успішно, з новими угодами для захисту морського життя.

1 місяць, 1 тиждень

Захист Світового океану: виклики та рішення на конференції ООН

На конференції ООН у Ніцці обговорюють загрози для Світового океану, зокрема глобальне потепління та забруднення пластиком.

1 місяць, 1 тиждень

Генсек ООН закликав заборонити видобуток у глибоких морях

Антоніу Гутерріш попередив про небезпеку видобутку в глибоких морях на конференції ООН у Ніцці.

1 місяць, 1 тиждень

Розширення заборони на днотягнене рибальство в Англії

Уряд Великої Британії планує розширити заборону на днотягнене рибальство, щоб захистити морське середовище.

1 місяць, 1 тиждень

<