Політика

Кличко звільняє заступника через земельну корупцію

Київський міський голова Віталій Кличко оголосив про звільнення Петра Оленича, заступника голови КМДА, у зв'язку з розслідуванням корупційних схем.

Кличко звільняє заступника через земельну корупцію

Звільнення заступника КМДА

28 лютого 2025 року, у своєму Telegram-каналі, Віталій Кличко анонсував звільнення Петра Оленича, заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Це рішення стало наслідком реорганізації у сфері містобудування та земельних відносин, що викликане останніми подіями, пов'язаними з корупційними схемами.

Корупційні розслідування

Нагадаємо, що 6 лютого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) провели операцію під назвою "Чисте місто". В результаті цієї операції було оголошено підозру ряду посадовців, серед яких Петро Оленич, голова комісії з питань земельних відносин Михайло Терентьєв та член комісії Олена Марченко. Також підозрюється колишній депутат Київради Денис Комарницький, якого вважають організатором схеми.

"Загалом правоохоронці затримали сімох осіб у цій справі," - зазначили у НАБУ.

Запобіжні заходи

7 лютого Вищий антикорупційний суд (ВАКС) застосував запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою для підозрюваних у справі про заволодіння столичною землею. Петро Оленич був заарештований з можливістю внесення застави в розмірі 15 мільйонів гривень. Наразі його обов'язки виконує Вячеслав Непоп, який займається питаннями охорони здоров'я та соціальної політики.

Розшук Комарницького

10 лютого НАБУ оголосило в розшук Дениса Комарницького, оскільки він намагався залишити територію України. Директор НАБУ Семен Кривонос повідомив, що правоохоронці вживають заходів для його затримання.

Ці події свідчать про серйозні проблеми у сфері земельних відносин у Києві та необхідність реформування системи управління містом. Згідно з інформацією Forbes, Кличко підкреслив важливість очищення влади від корупційних елементів, що є критично важливим для розвитку столиці.

Ці зміни можуть стати важливим кроком у боротьбі з корупцією в Україні, адже прозорість у земельних відносинах є запорукою довіри громадян до влади.