Економіка

Китай призупинив заборону на експорт для 28 американських компаній

Китай на 90 днів призупинив заборону на експорт товарів для 28 американських компаній, що стало наслідком угоди з США.

Китай призупинив заборону на експорт для 28 американських компаній

Китай призупинив заборону на експорт

Китай призупинив заборону експорту товарів подвійного призначення 28 американським компаніям на 90 днів, повідомляє Bloomberg. Цей крок став результатом угоди між Китаєм та США про тимчасове зниження мит, що стягуються з продукції один одного.

Причини та деталі рішення

Заява Міністерства торгівлі Китаю підтверджує, що на 90 днів призупиняється дія обмежень, запроваджених Пекіном у заявах від 4 та 9 квітня. Ці обмеження забороняли експорт товарів подвійного призначення для 28 субʼєктів США. Хоча в останній заяві не згадувалися конкретні товари, сім видів рідкоземельних металів були окремо названі як такі, що підлягають експортному контролю.

Згідно з новими умовами, експортерам товарів, які можуть бути використані у військових цілях, дозволено подавати заявки на експортні ліцензії до Міністерства торгівлі протягом 90 днів. Також міністерство припиняє дію заборони на торгівлю та інвестиції щодо 17 американських компаній, про що йдеться в іншій заяві, опублікованій 14 травня.

Контекст торговельних відносин

Цей крок відбувається на фоні митного перемирʼя між двома найбільшими економіками світу. США знизили свої сукупні мита на більшу частину китайського імпорту з 145% до 30% на 90 днів. У свою чергу, Китай погодився скоротити свої 125% мита на товари США до 10% та скасувати інші контрзаходи, вжиті проти США з 2 квітня.

Крім того, Китай зняв заборону на постачання авіакомпаніям літаків Boeing Co. після прориву у торговельних переговорах із США. Проте, відновлення поставок літаків може виявитися недовгим, якщо митна війна не буде вирішена протягом тримісячної паузи.

Висновок

Ці зміни в торговельних відносинах між Китаєм та США можуть мати значний вплив на глобальні ринки та економічну ситуацію в обох країнах. Як повідомляє Forbes, подальші кроки обох країн будуть уважно відстежуватися експертами та аналітиками.