Суспільство

Київ: Акція "З полону - додому" для звільнення цивільних

У Києві активісти провели акцію "З полону - додому", вимагаючи повернення цивільних, які незаконно утримуються в росії та на окупованих територіях.

Київ: Акція "З полону - додому" для звільнення цивільних

Акція в Києві

Громадська організація "Цивільні в полоні" у суботу, 12 квітня, провела у Києві вуличну акцію "З полону - додому". Учасники акції вимагали від української влади посилити заходи для повернення цивільних, які незаконно утримуються на окупованих територіях України та на території росії. Цей захід став черговою акцією в межах кампанії громадського тиску за звільнення цивільних з російського полону.

Мета акції

Організатори акції зазначили, що її метою є привернення уваги української влади, громадськості та міжнародної спільноти до проблеми незаконного утримання цивільних українських громадян росією. Близько ста учасників акції закликали до негайного звільнення цивільних українців, затриманих російськими загарбниками на окупованих територіях.

Ситуація з полоненими

Активістка Олена Цигіпа розповіла, що, за орієнтовними даними, у російському полоні перебувають близько 18 тисяч цивільних українців, і це число збільшується щодня. Вона підкреслила, що більшість з них утримуються в жахливих умовах, зазнають катувань і не отримують медичної допомоги. "Це люди, які люблять Україну," - зазначила Цигіпа, вказуючи на те, що багато з них жертвували на потреби Збройних сил України.

Взаємодія з міжнародними організаціями

Останнім часом родичам ув'язнених цивільних українців надходять пропозиції писати листи від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Проте, як зазначив представник Координаційного штабу з питань поводження з полоненими Олег Слободяник, обмін цивільних полонених наразі складніший, ніж військових. Він підкреслив, що країни Євросоюзу готові допомагати Україні, якщо будуть знайдені способи для повернення цивільних.

Проблема з підтвердженням статусу

Згідно з даними МКЧХ, росіяни утримують в полоні близько півтори тисячі цивільних, але ще десятки тисяч вважаються зниклими безвісти. "Нещодавно на сесії ПАРЄ ми організували виступ нашого звільненого з полону воїна, який розповів про жахливі умови утримання цивільних," - додав Слободяник.

Заклик до дій

Громадські активісти використовують різні методи, такі як вуличні акції, мистецькі проєкти та виступи в міжнародних організаціях, щоб привернути увагу до проблеми цивільних українських полонених. "Інших способів прискорити повернення наших рідних додому у нас наразі немає," - підсумувала Цигіпа.

За даними DW.