Нові загрози з боку Росії
У доповіді, представленій 2 квітня, Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини застерігає про можливі нові спроби Росії вплинути на політичні настрої в країні. Згідно з інформацією DW, Кремль, ймовірно, використовуватиме кібератаки, дезінформацію, шпигунство та диверсії для досягнення своїх цілей.
Методи впливу
У доповіді зазначається, що для реалізації своїх планів Росія може залучати не лише державні ЗМІ, а й куплених проросійських інфлюенсерів, а також мережі ботів і фейкові акаунти в соціальних мережах. Це ускладнює виявлення відповідальних за акти дезінформації та диверсії, що дозволяє Москві заперечувати свою причетність до них.
Вплив на вибори
Автори доповіді нагадують, що наприкінці 2024 року Росія намагалася вплинути на результати президентських виборів у Молдові та Румунії. На початку 2025 року спроби організувати кампанії дезінформації були зафіксовані також у Польщі, де вибори глави держави мають відбутися в травні. Метою таких дій є досягнення сприятливого для Кремля результату виборів.
Дискредитація опонентів
Що стосується дострокових виборів до німецького Бундестагу, які відбулися 23 лютого, то, за даними відомства, напередодні голосування Росія намагалася дискредитувати політиків і партії, які займають критичну позицію щодо Кремля. Водночас активно просувалися наративи, що підтримка України важливіша за проблеми власних громадян.
Ці дії свідчать про те, що Росія продовжує використовувати різноманітні методи для впливу на політичні процеси в Європі, що викликає занепокоєння серед західних країн.