Кібератаки на Бундестаг
Бундестаг Німеччини постійно піддається кібератакам, що викликає занепокоєння серед його керівництва. Голова німецького парламенту Юлія Клекнер в інтерв'ю агентству dpa, опублікованому 20 липня, підкреслила, що "ми фіксуємо численні атаки хакерів - Бундестаг є популярною мішенню".
Клекнер не уточнила, з яких країн походять ці атаки, але раніше вже неодноразово повідомлялося про можливу причетність росії до кібератак на німецький парламент.
Історія кібератак
Зокрема, у травні 2015 року сталася одна з найбільших кібератак на Бундестаг, під час якої комп'ютери в офісах багатьох депутатів були заражені шпигунськими програмами. Тодішня канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що існують "вагомі докази" участі росії в цій атаці.
Крім того, німецький уряд звинуватив хакерів, пов'язаних із Головним розвідувальним управлінням генштабу збройних сил рф, у причетності до кібератаки на електронні листи Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у 2023 році.
Зростання кіберзлочинності
У червні міністр внутрішніх справ Німеччини Александер Добріндт повідомив, що протягом 2024 року у ФРН було зареєстровано понад 333 тисяч кіберзлочинів. З них 202 тисячі злочинів були вчинені з-за кордону, що суттєво перевищує внутрішньонімецьку цифру в 131 тисячу.
Кількість DDoS-атак, які блокують роботу державних органів та інших організацій, зросла на 30,7 відсотка. Особливо велика кількість таких злочинів фіксувалася з росії. Добріндт пояснив це загостренням геополітичної ситуації, зокрема війною рф проти України, зазначивши, що "це пов'язано з тим, що Німеччина активно підтримує Україну".
Таким чином, питання захисту Бундестагу від кібератак стає все більш актуальним, і необхідність покращення кібербезпеки стає пріоритетом для німецького уряду.
За даними DW, ситуація вимагає термінових заходів для забезпечення безпеки інформаційних систем парламенту.