Заклик до закриття "Голосу Америки"
Спеціальна радниця Агентства США з глобальних медіа (USAGM) Кері Лейк виступила з різкою критикою на адресу медіакомпанії "Голос Америки" (Voice of America, VоA). Під час свого виступу перед комітетом з міжнародних справ Конгресу США 25 червня вона заявила, що цю організацію потрібно "повністю утилізувати, а потім запустити заново". Лейк підкреслила, що "Голос Америки" "прогнила дощенту" і всі її частини, які можуть бути врятовані, повинні бути передані під контроль Державного департаменту США.
Політичний контекст
Ці заяви Лейк відображають політику адміністрації Дональда Трампа, яка раніше закликала до скорочення фінансування ЗМІ, які вважаються упередженими. Сам Трамп, коментуючи ситуацію, написав у соціальній мережі Truth Social: "Навіщо республіканцям хотіти, щоб 'рупор' демократів VоA продовжував свою роботу? Це тотальна, ліворадикальна катастрофа - жоден республіканець не повинен голосувати за його виживання. Вбийте це!".
Історія закриття VоA
"Голос Америки" припинив мовлення в ніч на 16 березня, після того як Трамп розпорядився про радикальні скорочення в USAGM, що відповідає за фінансування американських закордонних ЗМІ. Тоді понад 1300 співробітників VоA були відправлені в безстрокові відпустки. Проте, суд скасував указ Трампа про закриття видання, і 2 травня міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" повідомила, що працівники "Голосу Америки" можуть повернутися до роботи.
Подальші кроки
Однак 3 травня апеляційний суд поновив дію указу Трампа про закриття VоA, зобов'язавши Білий дім забезпечити "законодавчо необхідний" рівень мовлення компанії. 7 травня Лейк повідомила, що VоA відновить роботу і почне транслювати програми ультраконсервативного телеканалу One America News Network (OAN), який підтримує політику Трампа. 20 червня директор VоA Майкл Абрамович оголосив про новий раунд скорочень штату медіакорпорації, внаслідок чого штат видання буде скорочено до менш ніж 200 людей, що становить приблизно одну сьому частину від чисельності співробітників на початок 2025 року.
Ці події свідчать про серйозні зміни в американських закордонних ЗМІ та їхній ролі в міжнародній політиці, що викликає занепокоєння серед правозахисників та журналістів, які виступають за свободу слова та незалежність медіа. За даними DW, ситуація навколо "Голосу Америки" продовжує залишатися напруженою, і подальші кроки адміністрації можуть суттєво вплинути на інформаційний ландшафт США та за їх межами.