Безпека

Капітан Чорноморського флоту рф підозрюється у злочинах

Капітан російського судна "Шахтёр" отримав підозру за жорстоке поводження з цивільними під час захоплення судна "Сапфір".

Капітан Чорноморського флоту рф підозрюється у злочинах

Підозра капітану російського судна

25 червня 2025 року Офіс Генпрокурора України оголосив підозру капітану рятувально-буксирувального судна "Шахтёр" Чорноморського флоту рф Станіславу Ставицькому. Його звинувачують у жорстокому поводженні з цивільними особами та незаконному утриманні людей під час подій біля острова Зміїний у лютому 2022 року.

Захоплення судна "Сапфір"

Згідно з даними слідства, капітан Ставицький організував захоплення українського рятувального судна "Сапфір", яке виконувало гуманітарну місію — евакуацію поранених і загиблих. На борту судна перебували 17 членів екіпажу та 4 цивільні особи. Після наказу зупинитися, на судно піднялися російські військові, які вистрілили в повітря, поклали людей обличчям донизу, провели обшук, відібрали телефони та захопили судно, незважаючи на його гуманітарний статус.

Нелюдські умови утримання

Цивільні особи, які перебували на борту "Сапфіру", були утримувані в нелюдських умовах — без їжі та води, у задушливому приміщенні, під психологічним тиском. Ставицького звинувачують у тому, що він організував незаконне позбавлення волі чотирьох цивільних, серед яких були капелан, лікар, електромонтер і священник. 28 лютого 2022 року їх вивезли до тимчасово окупованого Криму, а згодом — до російського Курська через Шебекіно Бєлгородської області, де, за свідченнями, полонених катували.

Тривале утримання в полоні

Цивільні особи провели у полоні майже три місяці, поки не були звільнені під час обміну 24 березня. Підозра Ставицькому оголошена за статтею про порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) у складі групи осіб (ч. 2 ст. 28).

Державна зрада

Крім того, 68-річному жителю тимчасово окупованого Криму Сергію Парполіту також оголосили підозру в державній зраді. За даними слідства, він намагався схилити працівника СБУ до підтримки росії, переконуючи, що Україна нібито скоро припинить існування, а всі її території мають увійти до складу рф, обіцяючи "гарне життя" та роботу в росії.

Ці події підкреслюють серйозність ситуації з правами людини під час війни та необхідність притягнення до відповідальності осіб, які порушують міжнародні норми.

За даними ЦПР.

Нове

Кібератаки на Microsoft: китайські хакери знову в дії

Китайські хакери атакували сервери SharePoint Microsoft, викравши дані бізнесів. Компанія випустила оновлення безпеки для захисту.

1 година, 54 хвилини

Володимиру Константинову загрожує 12 років за колаборацію

Колишньому голові Верховної Ради Криму оголосили підозру за заклики до війни та колаборацію з рф. Йому загрожує до 12 років ув’язнення.

1 тиждень, 6 днів

Розслідування щодо екскомандира "Беркута" завершено

В Україні завершили розслідування щодо екскомандира "Беркута" та його підлеглих, причетних до розстрілів на Майдані.

2 тижні, 1 день

Кримські підприємці отримали терміни за співпрацю з окупантами

Шістьох кримських підприємців засудили до 3-4 років за обслуговування російських структур. Вони заробили десятки мільйонів рублів.

3 тижні, 4 дні

Суд передав затримане судно в управління АРМА

Дніпровський районний суд Києва ухвалив рішення про передачу затриманого судна в управління АРМА.

1 місяць, 1 тиждень

<