Економіка

Імпорт високооктанового бензину в Україні досяг рекорду

В Україні в травні 2025 року імпорт високооктанового бензину досяг рекордних обсягів, зростаючи через недовіру до бензину зі спиртом.

Імпорт високооктанового бензину в Україні досяг рекорду

Рекордний імпорт високооктанового бензину

У травні 2025 року в Україну було імпортовано понад 5000 тонн високооктанового бензину марок А-98/100, що є найбільшим місячним показником з 2009 року. Це сталося на фоні зростання недовіри споживачів до бензину, що містить спирт, повідомляє консалтингова група «А-95».

Причини зростання попиту

Збільшення постачань високооктанового бензину пов'язане із набуттям чинності з 1 травня закону про обов’язкове додавання біоетанолу в бензин. Ця норма не поширюється на бензини з октановим числом 98 і вище, що стало причиною зростання попиту на високооктанові марки. Споживачі, які не довіряють бензину зі спиртом, обирають бензин з вищим октановим числом.

Основні постачальники

Найбільшим постачальником високооктанового бензину залишається компанія UPG, яка імпортувала 1500 тонн ресурсу. 90% з цього обсягу було завезено за допомогою трейдера Select Energy, решту – від польського виробника Warter Fuels. На другому місці за обсягами постачання опинилася компанія Socar, яка наростила постачання з польського Citronex на 66%, до 780 тонн. ОККО також збільшила постачання на 21%, до 570 тонн, з PKN Orlen.

Нові гравці на ринку

Серед несподіваних новачків у п’ятірці найбільших постачальників виявилася компанія «Авіком Рівне», яка дебютувала з постачанням 490 тонн литовського високооктанового бензину. Загалом кількість компаній, які бажають імпортувати пальне, зросла до 20 у травні, порівняно з 15 у квітні.

Вимоги до бензину

З 1 травня українські автозаправні станції зобов'язані продавати бензин, в якому має бути не менше 5% біоетанолу. Це вимога закону, ухваленого Верховною Радою 4 червня 2024 року. У разі порушення заправки можуть бути оштрафовані на 21 196 грн за 1000 літрів. Як зазначає Сергій Куюн, директор Консалтингової групи «А-95», цей закон не лише зменшить викиди, але й дозволить знизити залежність України від нафтопродуктів.

Перспективи ринку

В Україні якісну суміш бензину та етанолу наразі не виготовляють, тому найбільші мережі АЗС планують імпортувати її. Чи відчують автовласники зміни в ціні та якості пального, стане відомо згодом.

Детальніше про ситуацію на ринку пального читайте у матеріалі Forbes.

Нове

Скасування закону № 12414: депутати готують подання до КС

Після ухвалення закону № 12414 депутати ініціюють його скасування через Конституційний Суд.

0 хвилин

Товарообіг України зріс до $58,3 млрд: імпорт переважає експорт

Товарообіг України досяг $58,3 млрд, що на $5,6 млрд більше, ніж у 2024 році. Імпорт склав $38,3 млрд, а експорт – $20 млрд.

1 тиждень, 6 днів

Верховна Рада відклала обов'язкове додавання біоетанолу до бензину

Верховна Рада перенесла вимогу щодо 5% біоетанолу в бензині до 2026 року. Це рішення ухвалено в рамках законопроєкту №13134.

1 місяць

Імпорт газу в Україну зріс у 10 разів з початку року

З початку 2025 року Україна імпортувала 1,12 млрд куб м газу, що в 10 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

2 місяці, 2 тижні

Ціни на пальне в Україні знижуються третій місяць поспіль

В Україні ціни на пальне знижуються через падіння світових котирувань нафти. Дизель, бензин та газ дешевшають на АЗС.

2 місяці, 2 тижні

<