Грузія та її шлях до Європейського Союзу
Грузія не зможе вступити до Європейського Союзу, поки її уряд не змінить свій авторитарний курс і не проведе чесні вибори. Про це йдеться у заяві Європарламенту, опублікованій на платформі X у суботу, 19 липня.
"Грузія не може вступити до ЄС, доки її уряд не змінить свій авторитарний курс. Європейський парламент підтримує грузинський народ. Парламент не визнає нинішній уряд Грузії та заявляє, що її шлях до ЄС фактично призупинено до проведення чесних виборів", - йдеться у повідомленні.
Останні події в Грузії
Останню доповідь щодо Грузії Європарламент ухвалив 9 липня. У документі не визнається легітимність нинішнього однопартійного парламенту та президента Грузії, називаючи країну "державою, захопленою нелегітимним режимом 'Грузинської мрії'".
Згідно з доповіддю, явним поворотним пунктом до авторитаризму у Грузії стали парламентські вибори в жовтні 2024 року. Європарламентарі зазначили, що партія "Грузинська мрія" відкрила шлях до незаконного захоплення державних інститутів, усунення демократичних механізмів, просування репресивного законодавства, а також репресій проти політичних опонентів, журналістів і мирних демонстрантів.
Заклики до нових виборів
Європарламент закликав провести у країні нові парламентські вибори, а також попросив керівництво ЄС негайно переглянути свою політику щодо Грузії, зокрема призупинити безвізовий режим.
Процес вступу Грузії до Європейського Союзу було де-факто зупинено у червні 2024 року, оскільки країна відступила від рекомендацій при наданні їй статусу кандидата. Це сталося на фоні ухвалення скандального закону про "іноземних агентів" та обмеження прав ЛГБТ.
У жовтні 2024 року у Грузії відбулися парламентські вибори, на яких Центральна виборча комісія заявила про перемогу керівної партії "Грузинська мрія" з результатом близько 54 відсотків голосів. Однак опозиція не погодилася з підсумками виборів, і Європарламент також не визнав їх легітимними. У країні почалися масові протести, що свідчить про глибокий політичний кризис.
Таким чином, Грузія опинилася на роздоріжжі, і її майбутнє в Європейському Союзі залежить від здатності уряду провести реформи та відновити довіру до демократичних процесів.
Згідно з інформацією DW, ситуація в Грузії потребує термінового вирішення, щоб уникнути подальшої ізоляції від європейських структур.