Google впроваджує новий AI-режим
За даними BBC, Google анонсував запуск нового режиму штучного інтелекту (AI), який інтегрує можливості чат-ботів у свою пошукову систему. Цей режим, названий "AI Mode", став доступним у США у вівторок і з'явився як опція в пошуковому рядку Google. Цей крок, представлений на щорічній конференції розробників компанії в Монтейн-В'ю, Каліфорнія, є частиною зусиль технологічного гіганта залишитися конкурентоспроможним у боротьбі з ChatGPT та іншими AI-сервісами, які загрожують домінуванню Google у сфері онлайн-пошуку.
Нові можливості для користувачів
Генеральний директор Google, Сундар Пічаї, зазначив, що інтеграція чат-бота Gemini у пошук сигналізує про "нову фазу переходу платформи до AI". "З більш розвиненими можливостями розуміння, ви зможете ставити AI як довгі, так і складні запитання", - сказав Пічаї під час виступу.
Компанія також оголосила про плани розробки власних окулярів доповненої реальності, які будуть створені у співпраці з рітейлерами окулярів Warby Parker та Gentle Monster. Нові окуляри матимуть камеру, мікрофон і динаміки, що дозволить користувачам отримувати новий досвід взаємодії з технологіями.
Конкуренція з Meta
З новими окулярами Google сподівається конкурувати з AI-окулярами, розробленими компанією Meta у співпраці з Ray-Ban. Компанія планує розпочати виробництво нового продукту вже цього року.
Лео Геббі, головний аналітик CCS Insight, зазначив, що Google очікувався на більш тісну інтеграцію AI у свої продукти. Він вважає, що чат-бот допоможе зменшити кількість веб-сторінок, які користувачі повинні переглядати, дозволяючи їм ставити більш складні запитання. "Для кінцевого користувача це повинно означати менше часу на перегляд вебу і більше часу на спілкування з AI-інструментами Google", - додав він.
Важливість оновлень для бізнесу
Будь-які оновлення, які Google вносить у пошук, є "критично важливими", оскільки бізнес пошуку приносить більшість доходів компанії. Ці оголошення також відбуваються на фоні судового процесу в США, де компанія бореться з можливими змінами у своєму бізнесі після того, як суддя визнав її монополістом у сфері пошуку.
Google має змішаний успіх у своїх недавніх спробах інтегрувати більше AI у свої послуги. Наприклад, функція AI Overviews, представлена на конференції розробників минулого року, пропонує AI-генеровані резюме, які наразі з'являються на початку результатів пошуку. Спочатку ця функція викликала насмішки у користувачів, які публікували деякі дивні відповіді, які вони отримали.
Проте, Пічаї зазначив, що AI Overviews зараз отримує 1,5 мільярда використань на місяць у більш ніж 200 країнах і територіях. У найбільших ринках - США та Індії - AI Overviews забезпечують більше 10% зростання у типах запитів, які їх показують. "Це один з найуспішніших запусків у пошуку за останнє десятиліття", - додав він.
Для отримання останніх новин у світі технологій підпишіться на наш Tech Decoded newsletter.