Суспільство

Голодування родичів «азовців» у Києві: вимоги до влади

У Києві родичі важкопоранених військовополонених оголосили безстрокове голодування, вимагаючи повернення своїх рідних з російських в'язниць.

Голодування родичів «азовців» у Києві: вимоги до влади

Голодування на Майдані Незалежності

У четвер, 24 квітня, на Майдані Незалежності в Києві родичі важкопоранених «азовців», які постраждали від вибуху в колонії в Оленівці у липні 2022 року, оголосили безстрокове голодування. Як члени громадської організації «Спільнота Оленівки», вони вимагають повернення своїх рідних, які є військовополоненими. В акції взяли участь дев'ятеро людей, які, за словами Ганни Лобової, співзасновниці організації, були спровоковані бездіяльністю української влади щодо звільнення захисників Маріуполя.

«Спочатку на підтримку голодування висловили бажання 20 людей. Однак, через нічний обстріл Києва, не всі змогли приїхати», — пояснила Лобова.

Вимоги родичів

Головною вимогою учасників акції є повернення важкопоранених захисників «Азовсталі», які вже третій рік перебувають у російських в'язницях після теракту в Оленівці. Родини в'язнів також домагаються зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та ухвалення законопроєкту №10188, що стосується вшанування загиблих в Оленівці.

«На жаль, на наше прохання про зустріч ніхто не відповів. Не відмовили, але й не погодили», — зазначила Лобова.

Реакція влади

Під час акції до голодуючих підійшов представник Служби безпеки України (СБУ), який запевнив, що їх чують і підтримують. Він закликав учасників не вдаватися до радикальних заходів. Також був представник Координаційного штабу з поводження з полоненими, але його візит тривав недовго.

Підтримка з-за кордону

Голодування на Майдані підтримав Конгрес асоціацій українців Італії, активісти якого з 14 квітня проводять почергове публічне голодування. За словами Лобової, серед тих, хто підтримав цю акцію, є не лише українці, а й місцеві мешканці.

Під час акції до голодуючих підходили перехожі, які запитували про їхні вимоги. Багато людей висловлювали співчуття та підтримку, дізнаючись, що важкопоранені жертви теракту в Оленівці досі в полоні. Учасники акції розповіли, що не мають жодного зв'язку зі своїми рідними, а про їхнє життя дізнаються лише від звільнених з полону військових та цивільних.

Ця акція привертає увагу до важливої проблеми звільнення військовополонених, і родичі сподіваються, що їхні вимоги будуть почуті.

Згідно з інформацією DW

Нове

Кібератака на Microsoft SharePoint: понад 400 жертв у світі

Кількість жертв кібератаки через уразливість Microsoft SharePoint перевищила 400, серед них – важливі держустанови США.

0 хвилин

В Україні вимагають реєстр цивільних полонених росіян

У Києві відбулася акція на підтримку цивільних бранців, які залишаються в полоні.

3 дні, 22 години

Родичі зниклих безвісти військових вимагають справедливості

На Майдані Незалежності в Києві родичі зниклих безвісти військових закликали до дій влади та президента Зеленського.

3 тижні, 4 дні

День Матері: акція на підтримку родин військовополонених

У Львові відбулася акція до Дня Матері, присвячена родинам військовополонених та зниклих безвісти.

2 місяці, 1 тиждень

Київ: Акція "З полону - додому" для звільнення цивільних

У Києві активісти провели акцію "З полону - додому", вимагаючи повернення цивільних, які незаконно утримуються в росії та на окупованих територіях.

3 місяці, 1 тиждень

<