Суспільство

Global Media Forum 2025: Відкриття в Бонні з важливими темами

У Бонні стартував Global Media Forum 2025, де обговорюють свободу ЗМІ та виклики авторитаризму.

Global Media Forum 2025: Відкриття в Бонні з важливими темами

Відкриття конференції

У Бонні розпочалася щорічна конференція Global Media Forum (GMF), яку Deutsche Welle організовує вже 18-й раз. Захід відкрили міністр федеральних і європейських справ, міжнародних відносин і ЗМІ землі Північний Рейн-Вестфалія Натанаель Лімінскі та генеральний директор DW Петер Лімбурґ. У форумі беруть участь експерти з понад 100 країн світу, серед яких європейська комісарка з питань розширення Європейського Союзу та відновлення України Марта Кос.

Теми конференції

Гостем 18-ї конференції GMF також є сирійський міністр інформації перехідного уряду Хамза аль-Мустафа. Після падіння режиму Башара Асада в Сирії, майбутнє країни залишається невизначеним. Сирійський політик планує розповісти про роль ЗМІ у відновленні Сирії. Серед тем конференції - як подолати "цифрові стіни", які споруджують авторитарні режими, способи зведення мостів у кризові часи та майбутнє незалежних ЗМІ.

"Подолання бар'єрів і зведення мостів" - під таким гаслом проходить нинішня зустріч політичних лідерів, медіаменеджерів, журналістів та дослідників. Цю загальну тему конференції було обрано як відповідь на посилення авторитарних режимів у світі та обмеження свободи ЗМІ.

Виклики для ЗМІ

Про тиск і ситуацію, в якій зараз перебувають вільні ЗМІ навіть у західних країнах, на конференції розповідатиме Стівен Капус, президент американської медіакомпанії Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL). Адміністрація США за президента Дональда Трампа планує припинити фінансування базованої у Празі медіакомпанії, яка була опорою трансатлантичного партнерства між Європою і США протягом десятиліть. Як і Deutsche Welle, RFE/RL також транслює контент без цензури у країни, де домінує пропаганда.

"Ми повинні вижити, інакше це буде великим подарунком для росії і Китаю", - заявив генеральний директор RFE Капус напередодні конференції в Бонні. Ці та інші важливі теми Капус обговорить у Бонні з Міхалом Бронятовським, директором і головним редактором TVP World, гендиректором DW Петером Лімбурґом і директором BBC Джонатаном Манро.

Штучний інтелект та етика

На минулорічній конференції GMF вперше обговорювалися виклики для ЗМІ, пов'язані зі стрімким розвитком штучного інтелекту (ШІ). Цього року увагу приділять етичним питанням використання ШІ. Якою мірою журналістам дозволено використовувати ШІ у своїй роботі? На ці та інші питання шукатимуть відповіді учасники конференції в Бонні.

Вітання та новини

Виступ гендиректора DW розпочався з привітання "Happy Birthday" на його адресу, яке підхопила вся зала. Петер Лімбурґ привітав гостей конференції і подякував партнерам DW. "Без вас ми не могли б досягти нашої аудиторії, транслюючи достовірну інформацію по всьому світу", - зазначив Лімбурґ. Свобода слова - не розкіш, підкреслив він: "Ми повинні наводити мости".

Крім того, важливо інвестувати в технології, щоб зруйнувати стіни, які автократи побудували в росії та Китаї. "Інакше наш голос свободи залишиться наодинці з самим собою", - підкреслив гендиректор DW.

Нова генеральна директорка

Свій виступ він закінчив представленням нової генеральної директорки DW - Барбари Массінґ, яка з 1 жовтня 2025 року замінить на цій посаді Петера Лімбурґа, що вирішив не балотуватися на новий термін після 12 років на посаді.

Виступи політиків

Міністр Лімінскі говорив у своєму виступі про війну росії проти України, про ситуацію в США і на Близькому Сході. "Коли я дивлюся на світ сьогодні, то мені на думку спадають три слова: криза, війна і перехід". Він відзначив особливу роль революції ШІ, яка змінює всі сфери нашого життя, а також роботу журналістів, які часом ризикують своїм життям, щоб донести інформацію до людей.

Єврокомісарка Марта Кос у своїй промові сказала: "Ми оточені ворогами свободи, ми бачимо це скрізь у світі". Вона підкреслила, що "росія заснувала фабрики брехні" і що "війна проти України почалася не з танків, а з наративів, поляризації суспільства". "Якщо ви хочете перемогти наративи, то потрібно розповідати наші історії краще", - звернулася вона до спільноти журналістів.

Нагороди та премії

Вручення традиційної премії DW "За свободу слова" (Freedom of Speech Award), яке проходить в рамках GMF, відбудеться ввечері 7 липня. Премію DW "За свободу слова" у 2025 році присудили Тамар Кінцурашвілі з Грузії, яка очолює Фонд розвитку медіа та рішуче бореться з дезінформацією, за що зазнає все більшого тиску на батьківщині.

Заключні думки

Global Media Forum проходить у Бонні 7-8 липня, і його учасники обговорюють, як ЗМІ можуть допомогти у подоланні бар'єрів, коли так багато людей у світі страждають від війни, яка тільки закріплює розбіжності. Цей форум є важливим майданчиком для обміну думками та ідеями щодо майбутнього медіа у світі, що швидко змінюється.

За даними DW

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

23 хвилини

Грузія: Тамар Кінцурашвілі отримала премію DW за свободу слова

На конференції Global Media Forum у Бонні Тамар Кінцурашвілі з Грузії отримала премію DW за свободу слова, борючись з дезінформацією.

2 тижні, 1 день

Міністри закордонних справ ЄС зустрілися у Варшаві для підтримки України

7 травня у Варшаві відбулася неофіційна зустріч міністрів закордонних справ ЄС, присвячена підтримці України.

2 місяці, 2 тижні

Свобода слова у світі: новий рейтинг від Репортерів без кордонів

Рейтинг свободи преси 2025 року показав історично низький рівень свободи слова у світі, зокрема в Україні та росії.

2 місяці, 3 тижні

Тамар Кінцурашвілі отримала премію DW за свободу слова

Журналістка Тамар Кінцурашвілі нагороджена премією DW за боротьбу за свободу преси в Грузії.

2 місяці, 3 тижні

<