Безпека

Генштаб ЗСУ не підтримує законопроєкт про демобілізацію

Генеральний штаб ЗСУ відмовився підтримати законопроєкт Міністерства оборони про демобілізацію, що призвело до його нерегістрації у Верховній Раді.

Генштаб ЗСУ не підтримує законопроєкт про демобілізацію

Генштаб ЗСУ не підтримує ініціативу Міноборони

Міністерство оборони України підготувало законопроєкт про демобілізацію, проте Генеральний штаб Збройних сил України (Генштаб ЗСУ) не підтримує його. Це стало причиною нерегістрації документа у Верховній Раді. Як повідомляє видання "Українська правда", представники Міноборони ще наприкінці січня 2025 року підтвердили готовність законопроєкту, але Генштаб знову висловився проти цієї ініціативи.

Причини відмови Генштабу

Генштаб ЗСУ пояснив свою позицію тим, що ухвалення законопроєкту призведе до одномоментної демобілізації значної кількості військовослужбовців, які мають бойовий досвід. За даними джерел у Верховній Раді, йдеться про 108 тисяч військових, серед яких 14 тисяч офіцерів.

Законопроєкт, підготовлений Міноборони, мало чим відрізняється від минулорічної пропозиції, яка була виключена з нового закону про мобілізацію. Згідно з ним, демобілізація передбачалася через три роки служби, при цьому військові повинні були брати участь у бойових діях на фронті протягом 18 місяців. Звільнення можливе лише після оголошення президентом загальної демобілізації.

Вимоги до термінів служби

У головному управлінні комунікацій ЗСУ зазначили, що законопроєкт про чіткі терміни служби можна буде внести на розгляд Верховної Ради лише за наявності достатньої кількості бійців для продовження війни проти російської Федерації.

Наразі Міноборони розглядає варіант покращення реабілітації військових, щоб зменшити напругу у середовищі військових через відсутність чітких термінів служби. Якщо боєць відслужив 36 місяців, з яких щонайменше півтора року на "бойових", він зможе пройти безкоштовну двомісячну реабілітацію та отримати додатковий місяць відпустки. Загалом військові зможуть відпочивати три місяці. Проте реалізація цієї ініціативи ускладнюється через нестачу реабілітаційних закладів.

Детальніше про цю ситуацію можна дізнатися з публікації DW.

Нове

Обмін полоненими: Україна повертає понад 1000 захисників

23 липня відбувся черговий обмін полоненими між Україною та рф, повернуто понад 1000 військових.

4 години, 34 хвилини

Зеленський: Військові повернуться додому після перемоги над путіним

Президент України Володимир Зеленський заявив, що військові повернуться додому лише після перемоги над росією.

6 днів, 13 годин

Мобілізаційна відстрочка для добровольців: нові зміни від Міноборони

Міністерство оборони України пропонує 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, які підписали контракт.

3 тижні, 2 дні

Законопроєкт для військової служби осіб старше 60 років

Верховна Рада розгляне законопроєкт, що дозволяє людям старше 60 років служити в армії. Ініціатива підтримується понад 30 депутатами.

2 місяці, 3 тижні

Верховна Рада продовжила термін повернення військових до 30 серпня

Верховна Рада України продовжила термін добровільного повернення військових до 30 серпня 2025 року, ухваливши відповідний законопроєкт.

2 місяці, 3 тижні

<