Спільна позиція G7 щодо України
Міністри закордонних справ країн Великої сімки (G7) після тривалих переговорів на зустрічі у Канаді узгодили спільну позицію щодо курсу США на забезпечення припинення вогню у війні росії проти України. Про це 14 березня повідомила очільниця МЗС Канади Мелані Жолі. За її словами, "усі семеро міністрів закордонних справ погодилися з пропозицією США про припинення вогню, яку підтримують українці", - цитує її агенція dpa.
Реакція росії та підтримка України
Жолі також зазначила, що буде ретельно вивчатися реакція росії на цю пропозицію. В оприлюдненій за підсумками саміту заяві прямо не згадується агресія росії проти України, проте країни G7 підтверджують "непохитну підтримку України у захисті її територіальної цілісності та права на існування, її свободи, суверенітету та незалежності".
Заклики до росії
Учасники зустрічі привітали готовність України до негайного припинення вогню, що є "важливим кроком до всеосяжного, справедливого та міцного миру". Вони закликали росію відповісти взаємністю. "Ми обговорювали накладення додаткових обтяжень на росію, якщо таке припинення вогню не буде узгоджено, включно з подальшими санкціями, обмеженнями цін на нафту, а також додатковою підтримкою України та іншими заходами", - йдеться в заяві.
Безпека та гуманітарна підтримка
Країни G7 також наголосили на необхідності "надійних заходів безпеки, щоб гарантувати, що Україна може стримувати та захищатися від будь-яких нових актів агресії". Вони закликали до звільнення військовополонених і цивільних, а також повернення депортованих українських дітей. "Ми заявили, що продовжуватимемо координувати економічну та гуманітарну підтримку для сприяння якнайшвидшому відновленню та відбудові України", - зазначено в документі.
Військова допомога росії
Крім того, учасники зустрічі засудили військову допомогу росії з боку Північної Кореї та Ірану, а також надання зброї та компонентів подвійного призначення Китаєм. Вони підтвердили намір продовжувати "вживати заходів проти таких третіх країн".
Ці рішення демонструють єдність країн G7 у підтримці України та готовність вжити заходів проти агресії, що триває.
За даними DW, міністри закордонних справ G7 продовжують працювати над зміцненням міжнародної підтримки для України.