Економіка

Фрідріх Мерц пропонує скоротити виплати "бюргергельд" у Німеччині

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц виступив за скорочення виплат громадянської допомоги "бюргергельд" для тих, хто шукає роботу.

Фрідріх Мерц пропонує скоротити виплати "бюргергельд" у Німеччині

Скорочення виплат "бюргергельд"

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) виступив за скорочення виплат громадянської допомоги "бюргергельд" (від нім. Bürgergeld - гроші для громадян), яку отримують ті, хто шукає роботу, або ті, чийого доходу не вистачає для самозабезпечення. В інтерв'ю телеканалу ARD у неділю, 13 липня, Мерц підтвердив, що громадяни, які потребують підтримки, продовжать її отримувати. Проте уряд Німеччини має намір запровадити більш суворі правила для претендентів.

"Люди, які можуть працювати, мають працювати", - наголосив Мерц. Це свідчить про намір уряду стимулювати зайнятість серед населення, особливо серед тих, хто отримує соціальну допомогу.

Нові вимоги до житла

Крім того, можливе й посилення вимог до витрат на житло: наприклад, запровадження верхньої межі орендної плати або перевірки житлової площі. Це може вплинути на тих, хто отримує "бюргергельд", оскільки витрати на житло є значною частиною їхніх витрат.

Реформа соціальної допомоги

За словами канцлера ФРН, існує значний потенціал для економії, коли з 2026 року в рамках реформи замість допомоги громадянам виплачуватимуть базовий дохід. "Можна заощадити більше, ніж один чи два мільярди", - зазначив Мерц, додавши, що "зміна системи" має відбуватися "крок за кроком".

Мерц підкреслив, що метою базового доходу має бути "забезпечення того, щоб ті, хто дійсно потребує допомоги держави, продовжували отримувати її і надалі". Він також висловив готовність підвищити ставки допомоги у випадку раптового безробіття, щоб ті, кого це торкнулося, могли швидко знайти нову роботу.

Проблеми з безробіттям

Німецький канцлер наголосив, що для тих, "хто може працювати, але не працює, або працює неповний робочий день і поповнює запаси", щоб виконувати незадекларовану роботу, "система є неправильною і ми повинні це виправити".

Нагадаємо, у 2024 році близько 826 тисяч працюючих громадян Німеччини не могли прожити на свої зарплати. Держава виплатила їм "бюргергельд" на суму сім мільярдів євро. Серед отримувачів "бюргергельд" у Німеччині і українські біженці від війни рф, які також потребують підтримки в умовах економічної нестабільності.

Згідно з інформацією DW, ці зміни можуть суттєво вплинути на соціальну політику Німеччини в найближчі роки.

Нове

Верховна Рада ухвалила закон, що послаблює НАБУ і САП

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який підпорядковує НАБУ і САП Генпрокурору, викликавши критику експертів та міжнародних партнерів.

0 хвилин

Зменшення виплат для новоприбулих українців у Німеччині

Нові правила соціальних виплат для українських біженців у Німеччині з 1 квітня 2025 року зменшать фінансову підтримку.

1 тиждень, 5 днів

Зменшення виплат українським біженцям у Німеччині з 2025 року

З 1 квітня 2025 року українці, які отримали тимчасовий захист у Німеччині, отримуватимуть менше соціальних виплат, ніж раніше.

1 тиждень, 6 днів

Чому працюючі німці потребують державної допомоги?

У Німеччині зросла кількість працюючих, які отримують державну допомогу. Це свідчить про нові виклики на ринку праці.

2 тижні, 6 днів

Німеччина: реформа соціальної допомоги викликала суперечки

Генсек ХДС Карстен Ліннеман закликав до реформування системи соціальної допомоги в Німеччині, що викликало критику з боку соціал-демократів.

1 місяць, 2 тижні

<