Політика

Фрідріх Мерц обіцяє підтримку Україні, але без публічних дебатів

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час візиту до Києва пообіцяв продовжити військову підтримку України, закликавши уникати публічних дискусій про постачання зброї.

Фрідріх Мерц обіцяє підтримку Україні, але без публічних дебатів

Візит канцлера Німеччини до Києва

За даними DW, 10 травня 2025 року канцлер Німеччини Фрідріх Мерц відвідав Київ, де підтвердив намір продовжувати військову підтримку України. Під час прес-конференції він наголосив на важливості підтримки України у військовому плані, але закликав до припинення публічних дискусій щодо конкретних поставок зброї з Німеччини.

"Ми підтримуємо Україну у військовому плані настільки, наскільки можемо, і несемо за це відповідальність. І ми робимо це для того, щоб ця війна закінчилася", - цитує Мерца німецький телеканал ntv.

Заклик до конфіденційності

Канцлер підкреслив, що в майбутньому обговорення конкретних поставок озброєнь, таких як крилаті ракети Taurus, не повинні проводитися публічно. "Під моїм керівництвом дебати про постачання озброєнь, калібри, системи озброєнь тощо будуть усунуті з поля зору громадськості", - зазначив він, визнаючи при цьому законний інтерес громадськості до такої інформації.

Зміни в політиці постачання зброї

Згідно з інформацією агенції dpa, новий уряд Німеччини вирішив засекретити дані про постачання зброї до України. Відтепер відповідна інформація не буде публікуватися на офіційному урядовому сайті Bundesregierung.de. Останнє оновлення списку постачань відбулося 6 травня, в день призначення нового федерального уряду.

На порталі зазначено, що Німеччина вже поставила Україні 25 самохідних гаубиць, 121 танк Leopard, 1050 бойових дронів та 478 тисяч артилерійських боєприпасів. Як Бундестаг отримуватиме інформацію про постачання озброєнь у майбутньому, поки що не повідомляється. Ймовірно, це відбуватиметься на таємних засіданнях Комітету з питань оборони.

Тактика ведення війни

Співрозмовники агенції dpa вважають, що такі кроки є частиною "тактики ведення війни" та "позбавленням агресора військових переваг". Це свідчить про зміну підходу Німеччини до військової допомоги Україні, що може вплинути на подальший хід конфлікту.

Таким чином, Німеччина продовжує підтримувати Україну, але з новими умовами, які можуть змінити динаміку військової допомоги в умовах триваючого конфлікту.